Lista ocen Hyundai Coupe II (37) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~LethalPwnager
Coupe 2.0 i 16V 143KM 105kW
Wg mnei jeden z najsłabszych punktów w tym aucie. W mojej czasami zgrzyta 3ci bieg, gdy wrzucam go będąc na wysokich obrotach. Remont skrzyni nie wiele pomógł - co prawda zgrzyt pojawia się naprawdę sproadycznie, ale sie pojawia. Skrzynia sama w sobie jest też dość oporna, biegi wchodzą niby składnie, ale czasami jest problem z wstecznym, czasami z redukcją na 1 (nawet przy bardzo małej prędkości - korki).
~Kierowca Hundaia
Coupe 2.7 i V6 24V 167KM 123kW
Jeśli chodzi o prace drążka to precyzyjnie i dość lekko (w porównaniu z Celicą VII), co do zestopniowania to niesamowicie krótka (6b.), 6 można włączać przy 80 km/h. Ogólnie trzeba się dużo ale to dużo namachać! Przy wyprzedzaniu redukcja do trójki zwykle załatwiała sprawę, do tego piękny gang.
~Lucasito
Coupe 1.6 16V 114KM 84kW
Biegi wchodza jednym palcem. Bynajmniej u mnie :) Mam lekko skrocony drazek, przez co mniej sie nim macha. Skrzynia dobrze dobrana do silnika, idealnie z nim wspolgra. Nalezy tez zwrocic uwage ze jest tutaj sprzeglo hydrauliczne przez pedal chodzi bardzo latwo i precyzyjnie.
~Therione
Coupe 2.0 i 16V 138KM 101kW
Skrzynia ma najkrótsze przełożenie spośród wszystkich aut, jakimi dotąd jeździłem- co jest dość dziwne jak na auto z 191Nm momentu obrotowego, ale widać tak producent sobie zażyczył. Problemy z wrzuceniem jedynki!
~Isarion
Coupe 2.0 i 16V 143KM 105kW
Dobrze zestrojona, lekka praca, ładnie wybiera prowadnice. Moglby być krótszy skok drążka, byłoby dynamiczniej, 6 bieg tez by się przydał :) Trzeba się przestawic na to ze 4 bieg wrzuca się przy 75 km/h według zaleceń producenta :)
~Tomas
Coupe 1.6 16V 114KM 84kW
trochę za długie skoki, choć dłuższa jedynka też ma swoje zalety, zwłaszcza przy starcie ze świateł- psuje krew kolegom w BMW, VW i innych. biegi mogłyby precyzyjniej wskakiwac na swoje miejsce
~Jay-z
Coupe 2.0 i 16V 143KM 105kW
Biegi idealnie sie wrzuca i to co jeszcze jest dla mnie wazne - przy zmianie biegow nie dotykam swoja reka osoby siedzacej obok (niektorych moze to draznic- np mnie)
~zabojcafinow@buziaczek.pl
Coupe 2.0 i 16V 138KM 101kW
jak bardzo by chciec to mozna sie przyczepic, ale mysle ze jak na automat i tak jest bardzo dobrze. Fakt faktem ze w BMW maja lepsze skrzynie biegow, ale bez przesady
~Arturrrrossssss1982
Coupe 2.0 i 16V 143KM 105kW
Dobrze. Ani rewelacja ani źle. jest po prostu ok. Biegi wchodza ok. czasem jedynka słabiej i wsteczny ale nie narzekam.
~yacek.2@interia.pl
Coupe 2.0 i 16V 138KM 101kW
doskonała , krótkie precyzyjne skoki , przełączanie to sama przyjemność , świetnie zestopniowana , typowo sportowa