Lista ocen Hyundai Coupe III (40) - Silnik

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tarnowianin
Coupe 2.0 i 16V 138KM 101kW
Jednostka 2 litrowa daje trochu wrazen z jazdy, jak sie ja okreci powyzej 3000 rpm. Ponizej 3000 to beczkowóz. Jest to auto z zacieciem sportowym, a nie sportowe. Silnik moglby byc zwawszy, ale 8 sek. do setki tez daje rade. Wg mnie dosc dobry kompromis. patrzac na osiagi 2-litrowego...silnik 1.6 to jakas jedna wielka pomylka. Ostrzejsza jazda skutkuje wiekszym apetytem na paliwo. Silnik bardzo szybko się nagrzewa, części do tego silnika...
~Jan Marian Rokita
Coupe 2.7 i V6 24V 167KM 123kW
Mało wysilony silnik V6 o dużej pojemności = fantastyczna elastyczność i kultura pracy. Dodatkowo rewelacyjna reakcja na gaz i uzależniający dźwięk. Silnik ciągnie przy każdych obrotach, na każdym biegu. Sprawdza się zarówno w mieście jak i w trasie. Generalnie po tym zakupie zakochałem się w V6. Minus za niewygórowaną moc, spore zużycie i małe niedociągnięcie konstrukcyjne (o tym później)
~Rakronim
Coupe 2.0 i 16V 143KM 105kW
Oczywiście nie jest to samochód wyścigowy, więc nie wymagajmy od niego niewiadomo jakich osiągów. Jego 9s do setki daje sporo wrażeń. Brzmi przpięknie, szczególnie od 4 tysięcy obrotów i tylko nieliczne samochody na rynku brzmią równie dobrze, nawet jeżeli weźmiemy pod uwagę wyższą klasę cenową. Jest dosyć elastyczny, aczkolwiek można było lepiej go dopracować.
~Robert
Coupe 2.7 i V6 24V 167KM 123kW
Silnik ma swoje zalety, duży ciąg z niskich obrotów, ze stożkiem piękny dźwięk ale też i wady, na wolnych obrotach delikatnie trzęsło autem, spala ile się wleje, gaz niewiele pomaga, przy ciężkiej nodze 25l./100 km nie jest wyczynem, ale jeżdżąc spokojnie można było jeździć w ok. 15l.(mam na myśli lpg).
~Andrzej
Coupe 2.0 i 16V 143KM 105kW
Nie ma się czego czepić, silnik niezawodny, jedynym do czego można się przyczepić to to że do dynamicznej jazdy trzeba go wkręcić na obroty. Samochód zaczyna fajnie jechać dopiero od 3 tys obrotów a najlepiej mu idzie powyżej 4 tys. max moment obrotowy przy 4,5 tys.
~Remo
Coupe 2.7 i V6 24V 167KM 123kW
Jak na zacięcie sportowe, w samochodzie tej marki słabo słychać silnik. Wiadomo przy większych obrotach czuć przyjemne ryczenie silnika pojemności 27000cm3 :) Ale nie jest to Bmw ze zmienionym układem wydechowym. Jak kto lubi kultura pracy jest na wyższym poziomie.
~dedis
Coupe 2.7 i V6 24V 167KM 123kW
V6. Niska moc z litra, ale za to świetna kultura pracy i charakterystyka. Auto zbiera się z 1000obr na każdym biegu łącznie z 6tką! można ruszyć z 3ki bez większego problemu. Świetny dźwięk (szczególnie ze stożkiem) i akceptowalne zużycie.
~Uniaoswiecim46
Coupe 2.0 i 16V 143KM 105kW
Mógłby być mocniejszy, całkiem nieźle brzmi nawet na seryjnym wydechu od 3500 rpm gaz do dechy i jak to się mówi "idzie". Spalanie niezłe 10 l lpg w zimie w lecie pewnie jeszcze mniej polecam. Pobór oleju na poziomie 0,1 L na 1000 km.
~kupiłbym
Coupe 2.0 i 16V 143KM 105kW
Nie zaobserwowałem jakiś problemów z pracą silnika jest cichy równo chodzi, asfaltu może i on nie zrywa ale przy większych obrotach potrafi zadziwić nie jednego ulicznego "kozaka". Lecz przydałoby się trochę więcej koni.
~Pablo
Coupe 2.0 i 16V 143KM 105kW
Silnik bardzo fajny, elastyczny, mocny, choć auto waży swoje. Dźwięk bardzo przyjemny, na wolnych obrotach prawie niesłyszalny w kabinie, spalanie jak na silnik 2L w normie. A jeszcze jedno: praktycznie bezawaryjny.