Lista ocen Hyundai Coupe III (40) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jan Marian Rokita
Coupe 2.7 i V6 24V 167KM 123kW
Pracuje fantastycznie. Pod tym względem mogą się z nią równać, chyba tylko skrzynie mazdy i kilka innych japońskich konstrukcji. Bardzo krótko zestopniowana, co pozwala bardzo efektywnie wykorzystać moc silnika i daje dużą dynamikę. 6tka mogła by być spokojnie dłuższa (118kmh przy 3tys).
~Michoł
Coupe 1.6 i 16V 105KM 77kW
Biegi przeskakują jak w nowym aucie po 220 tkm nadal czuć specyficzne klikanie, rewelacja. W niektórych autach z takim przebiegiem 5tke wrzuca się po ukosie, ale nie tu. Brawo, tylko wsteczny chrupnie bardzo sporadycznie. Przełożenia są dość krótkie jak na 1.6 ale dzięki temu auto jest dynamiczniejsze.
~Robert
Coupe 2.7 i V6 24V 167KM 123kW
Jeśli chodzi o prace drążka to precyzyjnie i dość lekko (w porównaniu z Celicą VII), co do zestopniowania to niesamowicie krótka (6b.), 6 można włączać przy 80 km/h. Ogólnie trzeba się dużo ale to dużo namachać! Przy wyprzedzaniu redukcja do trójki zwykle załatwiała sprawę, do tego piękny gang.
~Waco
Coupe 2.0 i 16V 138KM 101kW
Jeździłem wieloma samochodami, ale ta skrzynia biegów to dla mnie ideał, biegi wchodzą bardzo precyzyjnie, a jej praca jest dla mnie niezwykle przyjemna. Każdy bieg stawia lekki opór i daje niezwykłą przyjemność gdy trzeba włożyć nieco siły by dalej uległ i sam wskoczył na miejsce.
~tarnowianin
Coupe 2.0 i 16V 138KM 101kW
Biegi wskakują doskonale!. Jedynie raz udalo mi sie przez przypadek \"zahaczyc\" o wsteczny jak zmienialem z 2-ki na 4-ke. Drazek chodzi selektywnie i nie ma z nim problemów. niewprawiony kierowca od razu ppoczuje symbioze ze skrzynią biegów.
~Jxr27
Coupe 2.0 i 16V 138KM 101kW
Tu niestety wadliwa skrzynia, 1 i bieg wsteczny nie do końca spasowane ze skrzynią, kwestia przyzwyczajenia ale niestety dla nowych kierowców bądź świeżych właścicieli dość problematyczna.
~Pietrah
Coupe 2.7 i V6 24V 167KM 123kW
Automatyczna - w mieście przy korkach docenia się jej zalety gdy nie trzeba \"wachlować\" biegami, szybko i płynnie zmienia biegi, na plus możliwość sekwencyjnej zmiany biegów gdy jest potrzeba.
~Rakronim
Coupe 2.0 i 16V 143KM 105kW
Mogła by być trochę krótsza do tego samochodu, bo aż się prosi by biegi wrzucać szybciej, ale i tak działa bardzo sprawnie. Krótka jedynka i dwójka przydaje się w mieście. Czasami wsteczny potrafi się haczyć.
~chaos
Coupe 2.7 i V6 24V 167KM 123kW
mam automat kickdown bardzo ładnie kręci dodatkowo mam mape na skrzynie daje to super przełożenia dodatkowo seryjnie komputer uczy sie przełożeń do twojej jazdy
~dedis
Coupe 2.7 i V6 24V 167KM 123kW
bardzo precyzyjna praca. krótkie skoki jak i przełożenia. Duży plus za 6 biegów. Nawet na 6stce przy 3tys jest tylko ok 118kmh więc skrzynia nastawiona na osiągi.