Lista ocen Hyundai Coupe III 2.0 i 16V 143KM 105kW 2003-2009 (17) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rakronim
Coupe 2.0 i 16V 143KM 105kW
Jak ktoś mówi, że to nie jest ekonomiczny samochód, to jest w błędzie. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak moc, pojemność, styl jazdy, itp. Ja mam ciężką nogę i jestem w stanie w mieście (Warszawie) utrzymać spalanie na poziomie 10,5 - 11,5 litrów, co jest wynikiem niezłym. W trasie to wógóle nie ma co się przejmować, bo spala 7 litrów. Jeżeli się nim szaleje, ściga (co raczej nie jest wskazane, bo to tylko 150KM, aczkolwiek...
~ragetrwf@tlen.pl
Coupe 2.0 i 16V 143KM 105kW
Jeżeli chodzi o spalanie to można nim w mieście osiągnąć około 10 litrów. Jak troszkę się przyciśnie to wiadomo spalanie wzrasta. Uważam że przy tej mocy jest przyzwoicie. Części zamienne mogą być drogie, bo autko nie jest bardzo popularne. Na szczęście nie korzystałem jeszcze z serwisu i nie wiem jak wyglądają koszty naprawy.
~Przemek
Coupe 2.0 i 16V 143KM 105kW
Najlepszy plus koszt utrzymania tanie części auto bez awaryjne przez 3 lata zmieniłem tylko filtry oleje rozrzad płyn hamulcowy chłodniczy i hamulce czyli nic się nie zepsuło jestem bardzo zadowolony z bezawaryjnosci tego auta ogólnie jak to z autami jak dbasz tak masz
~marek
Coupe 2.0 i 16V 143KM 105kW
Myślę że jak na ten silnik i masę auta to spalanie nie jest za wysokie.To już drugi mój Hyundai Coupe w pierwszym egzemplarzu (coupe II )założyłem mu gaz ale w tym uważam że nie ma takiej potrzeby przy średnim spalaniu 8l/100km(no chyba że się pokonuję bardzo dużo kilometrów)
~Uniaoswiecim46
Coupe 2.0 i 16V 143KM 105kW
Względnie niskie w normie, komplet sprzęgła 400 zł sonda lambda 350 zł filtry tanie. Ogólnie wydawać by się mogło że jak na tak rzadko spotykane auto koszty utrzymania będą duże a jest wręcz przeciwnie.
~noname
Coupe 2.0 i 16V 143KM 105kW
Posiadam instalację LPG, chociaż jej nie zakładałem ani nie szukałem auta z taką instalacją. Przeglądy co 12 000km w granicach 350 zł z materiałami eksploatacyjnymi. Bardzo niezawodne auto.
~Pablo
Coupe 2.0 i 16V 143KM 105kW
Spalanie około 10L - w zależności od stylu jazdy, w trasie ostatnio spalił mi około 7L ale potrafi też wziąć około 12 po mieście. Planuje LPG - te silniki bardzo dobrze go znoszą.
~kamillos
Coupe 2.0 i 16V 143KM 105kW
Auto lubi sobie "pojeść", ale jak na sportowy wóz to jego spalanie jest zadowalające, szczególnie można to zaobserwować na liczniku pokazującym spalanie chwilowe.
~Safo
Coupe 2.0 i 16V 143KM 105kW
Przy lekkiej nodze niewiele pali, w małym mieście nie przekracza 10l a na trasie do 130km/h około 7, rzadko się psuje a części nie są drogie.
~m a s z a
Coupe 2.0 i 16V 143KM 105kW
większość części od zwykłych hyundai ale np. filtr kabinowy ponad 100. Jeżeli ktoś oczekuje kosztów eksploatacji na poziomie koncernu VAG to się myli.