Lista ocen Hyundai Elantra III Hatchback (17) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ping-Pong
Hatchback 1.6 107KM 79kW
Przewidywalna eksploatacja, niedrogie części, brak skomplikowanych rozwiązań technicznych. Spalanie ok. 10 litrów LPG, "domyślny" rozmiar opon 185/65/15 oznacza szeroki wybór w niskich cenach. Generalnie jest tanio. W segmencie C tańsze chyba będą tylko VW Golf i Opel Astra na kiepskich zamiennikach. Oczywiście trzeba kupić zadbane - koszt reanimacji trupa będzie wyższy niż w ww. przypadkach z uwagi na mniejszą podaż części zamiennych i używek.
~pterodaktyl
Hatchback 1.6 107KM 79kW
Ceny części nie powalają z nóg, nawet gdy trzeba coś w ASO zamówić(czego nie polecam zdecydowanie). Zresztą zasadniczo nie ma po co, bo auto jest naprawdę nieawaryjne, to druga zaleta tego samochodu. Lakier jest do kitu, więc uważać trzeba na ptaszki i ich odchody szybciutko usuwać, bo inaczej po dwóch tygodniach - lakiernik:(.
~Przemo
Hatchback 1.6 107KM 79kW
Duży wygodny samochód w rozsądnej cenie, jest klima dużo miejsca a użytkowanie jak do tej pory nie nastręcza wielu wydatków , założony gaz LPG ( cena za przejechane 100 km to ok. 23-25 PLN )tylko \"ruda franca\" niech się od niej odczepi :)
~Mietek
Hatchback 1.6 107KM 79kW
Samochód ma instalację LPG i w jeżdzie miejskiej pali ok.9,5 l/100km ,natomiast przy dość dynamicznej jeżdzie za miastem pali 1-1,5 l mniej.Napraw dotychczas nie dokonywałem ,ale z rozpoznania wynika ,że części są dostępne ,a ceny nie wygórowane.
~Daro
Hatchback 1.6 107KM 79kW
Koszty utrzymania na przyzwoitym poziomie, porównywalne z popularnymi markami na naszym rynku. Dla przykładu koszt wymiany rozrządu renomowanej marki z robocizną to wydatek rozrządu 380zł, koszt wymiany paska od klimatyzacji 20zł.
~lukiiii87
Hatchback 1.6 107KM 79kW
JAK NA AUTO TYCH GABARYTÓW I JEGO MOŻLIWOŚCI ZAŁADUNKOWE ZADOWALA SIĘ ŚREDNIO OK 7,5L/100 KM. JEST TO LEPIEJ NIZ DOBRZE. DLA PORÓWNANIA MOJE WCZEŚNIEJSZE AUTO - SKODA FELICJA POTRAWIŁA OPĘZLOWAĆ WIĘCEJ. PARADOKS - AUTO 2X MNIEJSZE :)
~krystek6210@wp.pl
Hatchback 1.6 107KM 79kW
części są stosunkowo drogie - brak zamienników, długi okres oczekiwania na części sprowadzane przez polskie serwisy nawet do trzech tygodni w przeciwieństwie do serwisów niemieckich trwa to do trzech dni.
~RaulC
Hatchback 1.6 107KM 79kW
jeśli chodzi o spalanie jest nieźle, szczególnie przy LPG, ale koszt niektórych części jest makabryczny. Katalizator fabrycznie zespolony z kolektorem to koszt 2500 zł.
~endrju
Hatchback 1.6 107KM 79kW
tanie części (kupiłem lekko bite z przodu, więc musiałem co nieco kupić), duzo części dostepnych na allegro (lampa przód 150zł)

Hyundai Elantra III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~perun
Hatchback 1.6 107KM 79kW
ma krótkich trasach w zimie lubi sobie pociągnąć, natomiast rehabilituje się w trasie :)
Hyundai Elantra III Hatchback