Lista ocen Hyundai Elantra III (38) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tadeusz
Sedan 2.0 CRD i 113KM 83kW
w tej klasie miałem coś tam takiego że było bardziej ciche, ale to jest hyundai tutaj za tak śmieszne pieniążki przy kupnie wymaga się bardzo mało, ale potem zaskakuje po czasie eksploatacji długo bezawaryjnością, jeszcze nic nie wymieniałem, a wiadomo że w końcu coś będzie trzeba, lekko już jest luz w kierownicy ale tak mi się śpieszy to naprawić że już zapomniałem czy przypadkiem nie było tak od początku, tanio się kupi to się nie szanuje...
~Ping-Pong
Hatchback 1.6 107KM 79kW
Auto ma 15 lat, najstarsze egzemplarze mają już dobre 20. Trzeba to wziąć pod uwagę, u mnie jest minimalnie wywinięta uszczelka drzwi, która "łapie" podmuchy i pewnie dałoby się to tanio wyeliminować. Tak czy owak auto jest wyciszone poprawnie (do 80 milczy, do 120 jest ok, potem już głośniej). I ponownie - jak na budżetowego kompakta, dwa razy tańszego od jakiejś A3 - jest naprawdę ok.
~Fidelio, Warszawa
Sedan 1.6 107KM 79kW
Silnik jest cichy i nie przeszkadza przy długiej jeździe. Hałas nie jest nadmierny i raczej nie pochodzi od silnika. Pow. 130 km/h silnik zaczyna być wyraźniej słyszalny - ale ma b. ładny dźwięk i nie męczy. Informacja: na piątce 2000 obr/min odpowiada prędkości 70 km/h.
~Akada
Sedan 2.0 141KM 104kW
Elantra jest koszmarnie głośna, karoseria przenosi do środka nawet odgłos stukania klocków w zaciskach. Na asfalcie jest w porządku poza szumem opon ale na szutrowej drodze wszystko stuka jakby się miał samochód rozlecieć.
~Przemo
Hatchback 1.6 107KM 79kW
Przy prędkościach do 100 km/h jest cicho i przyjemnie radio sobie gra bez szumu opływającego powietrza z zewnątrz, natomiast trochę głośno jest powyzej 130 kh/h i przy 4500 obr/min prędkosci obrotowej silnika
~Mac
Sedan 1.6 107KM 79kW
Od 130 km/h zaczyna się hałas, do tej prędkości jest cicho, ale tylko na w miarę równej drodze. Na dziurach słychac pracę zawieszenia, chociaż tragedii nie ma. Jest wyciszenie na masce, mogłoby być jeszcze na ścianie grodziowej.
~pterodaktyl
Hatchback 1.6 107KM 79kW
To największy mankament Elantry - jest słabo wyciszona. Na krótkie 15 km dojazdy do pracy nie jest to zbyt męczące, ale w trasie już daje w kość, zwłaszcza gdy jedziemy z prędkościami powyżej 80 km/h.
~Inż.
Sedan 2.0 CRD i 113KM 83kW
Zamontowany silnik to głośna jednostka. Ogólnie można stwierdzić dobry stopień wyciszenia. Nie jest to BMW 7 z podwójnymi szybami, lecz jak na ten segment uczciwie.
~Daro
Hatchback 1.6 107KM 79kW
Wyciszenie samochodu do 100km/h na przyzwoitym poziomie, natomiast powyżej tej prędkości hałas się zwiększa a powyżej 150km/h jest zbyt duży. Wyciszenie mogłoby być lepiej wykonane!
~RaulC
Hatchback 1.6 107KM 79kW
Mogłoby być nieco ciszej, ale nie jest źle. W poprzednim oplu to własnych myśli nie słyszałem a tu czasem się łapię na sprawdzaniu czy aby na pewno chodzi, zwłaszcza na postoju.