Lista ocen Hyundai Elantra V (39) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
Jest tragicznie. Chodzi o ogrzewanie tylnej szyby i serwis, który twierdzi że nie ma problemu. Każdemu kupującemu zalecam pewien test. Wsiąść na jeździe testowej Hyundaiem Elantrą z mokrą szmatą, rzucenie jej na podłogę, żeby zaczęła parować i włączenie ogrzewania (26 st) na podłogę. Szmata zacznie parować i zaparują szyby, w tym oczywiście tylna. Wtedy włączamy ogrzewanie tylnej szyby. Jeśli wszystkie paski działają - jest ok. Jeśli dolne i...
~Kamil
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
Dziwna przypadłość, bo automatyczna klimatyzacja nie trzyma danej temperatury. Tytułem przykładu mogę podać sytuację zimą, w której ustawiam ogrzewanie np. na 26 stopni, leci ciepło i nagle odczuwalny spadek temperatury zaczyna lecieć zimne powietrze. Zwiększenie temperatury do maksymalnej choćby na sekundę i powrót do wcześniejszej rozwiązuje problem. W trasie może zdarzyć się taka konieczność kilka razy. Mam tak od nowości. Nie zgłaszałem...
~luki1852
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
nic dodać nic ująć-klimatronik dwustrefowy oki-denerwuje tylko, że za każdym razem klimatyzacja się załącza po odpaleniu auta (w systemie ustawienia nadmuchu na szybę i nogi). A czepiając się bardziej -przydałyby się kratki nawiewu na tył 1. Po 11000 km: po pierwszych bardzo chłodnych porankach doceniam siłę nadmuchu i opcję odparowywania porzedniej szyby. Bardzo szybko odpuszcza lód (to mi się bardzo podoba) a później autko samo pilnuje by...
~Proxa
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
Jak każdy wie ostatnio są bardzo duże upały! 35 stopni itp... Jechałem samochodem z Rzeszowa na zewnątrz 33 stopnie i klima daje sobie spokojnie rade nie trzeba dawać na LOW ponieważ będziemy mieć odmrożenia :) 22/21 spokojnie wystarcza - oznacza to że wentylacja jest bardzo wydajna powietrze dobrze rozprowadza się po kabinie nie mam żadnych uwag!
~limakcki
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
Klimatronik robi swoje, odparowanie szyby w kilka sekund, grzanie i chłodzenie bardzo wydajne, ALE nie wiem kto tak dziwnie zaprojektował, że dziur nawiewu w środku nie da się wyłączyć tzn nawet jak się naciśnie off to przy większych prędkościach delikatnie nimi wieje co jest wkurzające, bo nie ma tez regulacji!!! Za to niedopatrzenie 4/5
~Aventinus
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
Tutaj bez jakichkolwiek zastrzeżeń. Zarówno klimatyzacja jak i wentylacja działa bardzo sprawnie. Byłem na miesięcznych wakacjach we Włoszech, temperatura dochodziła do 36 stopni, auto dawało spokojnie radę. Nie wiem ile biegów ma w sumie dmuchawa w moim climatronicu, ale chyba kilkanaście hehehe.
~marcel
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
Wszystko na swoim miejscu i działaniu co do ogrzewania i chłodzeniu, w modelach przed faceliftingu otwory od wentylacji które znajdują się poniżej radia raczej nie są najlepszym rozwiązaniem. W modelach po faceliftingu zostały przeniesione powyżej radia i to chyba lepszy miejsce.
~Ryszard
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
działa sprawnie i szybko tak w zimie jak i w gorące lato dzięki podgrzewanej przedniej szybie. Bardzo szybko osusza w deszczowe i wilgotne dni przednią szybę przełączając się automatycznie- w razie zaparowania. Duuuży plus za jonizator powietrza w kabinie.
~ja
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
Klimatyzacja działa bez zarzutu zarówno w lato jak i zimę, kiedy jest szybkim rozwiązaniem na zaparowane szyby. Wersja przed liftem nie posiada bezpośrednich nawiewów na tylną kanapę co może stanowić dyskomfort dla pasażerów tylnych siedzeń.
~I-KOSMETYKA Sieradz
Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
Cały czas mam włączony automat. jak było ciepło to na 22 st. C a teraz na 24 st. C i zapominam, że mam jakieś urządzenie \"grzewczo-chłodzące\" :-) Wszystko dzieje się samo, działa sprawnie, cicho i wydajnie. Szyby nie parują, a mnie jest komfortowo.