Ocena kierowcy - Hyundai Elantra V Sedan

Dargren, 11 lat temu
Silnik 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW
Rok produkcji 2011
Hyundai Elantra V Sedan 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Podsumowując jestem zadowolony. Wsiadając do \"Eli\" czuję że chciałbym pomknąć w dal przed siebie. Ładny i samochodzik choć i ma swoje niedoskonałości. Ten nieszczęsny RDS, tylna kanapa nie rozkłada się \"na płasko\", nie można w nim przewozić \"gabarytów\", ale to przecież sedan.
Osiągi całkowicie wystarczające. Rzadko mam okazję żeby moc silnika wykorzystać całkowicie. Preferuję spokojny tryb jazdy. Miałem jednak okazję kilka razy rozpędzić „Elę” do 160 km/h – rozpędza się całkiem żwawo. Nie ma kłopotów z przyśpieszeniem przy wyprzedzaniu
Odnoszę wrażenie przy zmianie biegu z 1 na 2 jakby chciało zgrzytnąć, ale może tylko przewrażliwiony jestem. Pozostałe biegi wchodzą bez zarzutu. 6 bieg można włączyć już od 70km/h
Na dobrej drodze komfortowo – dobrze, że takich dróg przybywa. Gorzej na wybojach ma tendencje do „myszkowania”. Trzeba się przyzwyczaić do jazdy przy dużym wietrze – wrażliwa na większe podmuchy.
Jak w nowoczesnych samochodach – powierzchni oszklonych nie ma zbyt wiele. Trzeba się przyzwyczaić do kontrolowania przestrzeni za słupkami przednimi. Jazda do tyłu też wymaga wprawy, brakuje wycieraczki na tylnej szybie, ale przecież to sedan.
Wszystko pod ręką - obsługa intuicyjna po kilku minutach w samochodzie obsługa nie będzie nastręczała kłopotów. Wszystko czytelne i na swoim miejscu
Na moje oko trochę długo się rozgrzewa ok. 5 minut w mroźny dzień, ale może mam zbyt duże wymagania. Klima dobrze radzi sobie z przestronnym wnętrzem.
Dużo miejsca wewnątrz zarówno z przodu jak i z tyłu.
Cichutko - przy spokojnej jeździe silnika nie słychać, ale jak się do tej ciszy człowiek przyzwyczai to przy rozpędzaniu wydaje się, że robi się głośno
Główna zaleta na trasie 5,4 km/100 to dobry wynik. Nie tęsknie do LPG (miałem w poprzednim aucie). 17000 km średnie spalanie 5,95 oby tak dalej. Niemiła sprawa to ceny przeglądów, jeżeli chce się utrzymać gwarancję przez 5 lat -trochę przeraża.
Żadnych uwag, tak dalej. Nic nie skrzypi wszystko działa jak należy - oprócz RDS - którego nie ma!
Obym nie miał okazji dokonać tu wpisu!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 D-CVVT MPI 132KM 97kW [l/100km]

6,2