Lista ocen Hyundai Elantra VI (30) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~loo1
Sedan Facelifting 1.6 MPI Gamma 128KM 94kW
Komputer przekłamuje na spalaniu 1,5 l! Tutaj niestety nie sprawdziły się testy spalania i opinie na których polegałem przed zakupem. Otóż komputer pokładowy pokazuje 4.8- 5,6 l/ 100km. W rzeczywistości z tankowania wynika średnio 7 litrów na sto. Do pracy mam 10 km więc takie trasy powodują spalanie 7,5 - 7.7 l/100 km. Nie mniej, nie więcej. Nigdy nie spalił mi więcej jak 7.7. W trasie najmniej spalił mi 6,1. Opisywany wyjazd nad morze pełnym...
~ahugon
Sedan Facelifting 1.6 MPI Gamma 128KM 94kW
Jazda normalna, bez przeciążania silnika zarówno na niskich jak i wysokich biegach; bez wyścigów z pod świateł, ale ze sprawnym ruszaniem. Spalanie wg pomiarów "z dystrybutora" średnio 7,1-7,5 L w zależności od warunków jazdy. Ale te wartości to pochodna jazdy po mieście w większym udziale niż trasie. Do 120 km/h na dłuższym odcinku komputer pokaże nawet 5,0-5,1 L i do 5,5 L z klimatyzacją. Miasto gminne bardzo krótkie odcinki, kolejne starty...
~Danek
Sedan 1.6 MPI 128KM 94kW
Póki co samochód ma pół roku, także tylko leje benzynę i jadę. Napisze coś za rok to zobaczymy, mam nadzieję, że nic się nie zmieni. Codo paliwa to średni koszt na 100km z tego co wyliczyłem to ok 31zł. Spalanie całkiem fajne, średnio koło 6.5l przy normalnej mieszanej jeździe, w sporych korkach koło 8-8.5l. Na autostradzie spalanie zależy od prędkości. Przy 90 spokojnie zejdziemy poniżej 6l, przy 120 ok 6.5. Powyżej to tak ok 0.5l na każde...
~Paweł
Sedan 1.6 MPI 128KM 94kW
samochód jest bardzo ekonomiczny, średni pokonuje około 20 000 do 25 000 km rocznie, do tej pory średnie spalanie jest na poziomie około 6,4 l/100km. Rewelacyjnie oceniam koszty serwisu Hyundai, przegląd po 15 i 30 tys km kosztował mnie tylko 463 zł, ciężko jest wykonać autoryzowany serwis w takiej cenie, nawet skoda się nie umywa.
~MM
Sedan 1.6 MPI 128KM 94kW
Niewiadoma. Ogólnie auto proste w konstrukcji , silnik bez turbiny łatwy w naprawach , zawieszenie MacPherson i belka skrętna. Normalnie koszty powinny być niewielkie w porównaniu z konstrukcjami bardziej skomplikowanymi. Jednak z powodu na małą popularność może być problem z dostępem do tańszych części.
~Panzer
Sedan 1.6 MPI 128KM 94kW
Przebieg auta na koniec maja 2017 to 3000 km. Na trasie Poznań - Wrocław - Poznań przy prędkościach 90-140 komputer pokazał 5,2 a w jeździe autostradowej z prędkościami 120-140 komputer pokazał 5,4/5,6. Moim zdaniem rewelacja.
~Smigiel
Sedan 1.6 MPI 128KM 94kW
No cóż. Nowy samochód więc na chwilę obecną mogę powiedzieć tylko o spalaniu. To jest na zadowalającym poziomie. 7.2L w cyklu mieszanym (na 300km, połowa przejechana po trasie krajowej a połowa po Krakowie).
~PioKor
Sedan Facelifting 1.6 MPI Gamma 128KM 94kW
I tu jest clue. Utrzymanie cenowe jak diesel czyli na pop imię 5-5,5l nie jest nieosiągalne a jest po prostu standardem, jak się jeździ trasa tak do 110-130 km./h
~Bartek
Sedan 1.6 MPI 128KM 94kW
Serwis raz w roku lub co 15 tysięcy km, moim zdaniem bardzo dobra opcja, nie ufam tzw. longlife service. Koszty serwisu ASO nie przekraczają kilkuset złotych, tak więc tragedii nie ma.
Dziennik kosztów dla Hyundai Elantra VI
7,2
~MK
Sedan 1.6 MPI 128KM 94kW
Serwisowanie Hyundaia nie zrujnuje kieszeni. W porównaniu z Mazda jest dużo taniej. Spalanie też w normie , na trasie niewielkie , gorzej w mieście.