Lista ocen Hyundai Elantra VI (30) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Danek
Sedan 1.6 MPI 128KM 94kW
Tutaj spore zaskoczenie na plus. Auto bardzo szybko łapie zadaną temperaturę (nawet w zimie), do tego sam układ wentylacji nie działa specjalnie głośno. Klima działa dwu strefowo, na tył jest podwójna kratka, która też działa całkiem dobrze. Dodatkowo w wersji Style jest opcja podgrzewanej kierownicy i foteli. Niby zbędny bajer, ale sam zacząłem korzystać i działa to całkiem przyjemnie, choć same fotele na maksymalnym ustawieniu są moim...
~ahugon
Sedan Facelifting 1.6 MPI Gamma 128KM 94kW
Silnik szybko uzyskuję temperaturę roboczą, więc ciepło robi się bardzo szybko. Klimatyzacja chłodzi też skutecznie. Mam manualną i mam wrażenie, że na I biegu mogłaby by wiać mniej intensywnie. Przydałby się zakres pośredni między 0 a 1. Może to jest spowodowane brakiem dodatkowych pokręteł przy kratkach (na desce rozdzielczej) nadmuchu. Aby stłumić siłę wylotu z danej kratki, trzeba przesunąć suwak w stronę zamknięcia. A to automatycznie...
~loo1
Sedan Facelifting 1.6 MPI Gamma 128KM 94kW
Szyba odparowuje po przejechaniu 100 m w zimowe dni - najlepszy wynik z dotychczasowych samochodów. Klimatyzacja latem szybko schładza wnętrze w trybie max. Natomiast utrzymanie komfortowej temperatury, jak to zawsze w manualnych klimach, wymaga zmiany nastawów nawiewu i temperatury co jakiś czas. Dziś kupiłbym automatyczną dwustrefową, bo żonie zawsze za zimno, a mi za gorąco. :)
~Rudi
Sedan 1.6 MPI 128KM 94kW
Automatyczna, dwustrefowa klimatyzacja działa wzorcowo. Osobny nawiew na tylne siedzenia. Nawet w upalny dzień po ok 1-2 minutach leci zimne powietrze. Jest dodatkowy nawiew na tylne szyby - w sedanie bardzo przydatne. Podobnie z ogrzewaniem. Nie ma nic do zarzucenia.
~Bartek
Sedan 1.6 MPI 128KM 94kW
Mam auto w wersji z dwustrefową klimatyzacją, z oddzielnym nawiewem na tylną kanapę, co nie jest takie oczywiste w tej klasie pojazdów. Wentylacja wydaje się sprawna i wydajna, poczekajmy do lata, zobaczymy jak poradzi sobie z chłodzeniem.
~ryszyn
Sedan 1.6 MPI 128KM 94kW
klimatyzacja automatyczna bez zarzutu, nie skusiłem się na podgrzewane siedzenia i kierownicę, ale uważam to za fanaberię, która przydaje się może 5 razy w roku przez 5 minut przy rozpoczynaniu jazdy
~Smigiel
Sedan 1.6 MPI 128KM 94kW
Automatyczne ogrzewanie/klimatyzacja sprawiają się doskonale. W zimie szybko ustawia zadaną temperaturę, nie hałasując przy tym. Nawiewy na tylną kanapę też się czasem przydadzą.
~MK
Sedan 1.6 MPI 128KM 94kW
Automatyczna dwustrefowa klimatyzacja , dobrze chłodzi w lecie. W zimie dodatkowe podgrzewane fotele i kierownica , szybko się nagrzewa.
~MIROSŁAW
Sedan 1.6 MPI 128KM 94kW
Klima działa cichutko,szybko się nagrzewa pranny wyjazd -7 wystarczyło 5km i czułem ogrzewanie.Trochę paruje tylna szyba ale od tego jest odpowiedni przycisk.
Dziennik kosztów dla Hyundai Elantra VI
7,2
~Bartolini
Sedan Facelifting 1.6 MPI Gamma 128KM 94kW
Automatyczna klimatyzacja dwustrefowa, nadmuchy na tylną kanapę. Skutecznie działający system odraszania przedniej szyby.