Ocena kierowcy - Hyundai Elantra VI Sedan

Łukasz, 5 lat temu
Silnik 1.6 MPI 128KM 94kW
Rok produkcji 2016
Hyundai Elantra VI Sedan 1.6 MPI 128KM 94kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Wyciszenie samochodu. Bardzo dobre.
Silnik : bardzo małe spalanie i ładnie pracujący silnik
Zawieszenie : Bardzo komfortowo zestrojone i ciche zawieszenie. Samochód dobrze buja do snu i zachęca do płynnej jazdy.
Samochód mam w bazowej wersji Classic Plus+ lakier metalic przejechane ponad 21 tyś. Jeśli lubi się samochody do spokojnej, płynnej cichej jazdy to Elantra to dobry wybór. A to dlatego, że silnik może nie jest mega dynamiczny (wolnossący potrzebuje obrotów), ale jest bardzo cichy, równo pracujący, zużycie oleju zerowe, można jechać już od 1500 obrotów bez "buczenia". Skrzynia biegów pracuje wzorcowo, bardzo lekko, pewnie i precyzyjnie, aczkolwiek nie nadaje się do rajdowej jazdy. W środku jest na prawdę bardzo cicho i trudno w tej klasie naleźć cichszy pojazd. Zawieszenie jest zestrojone zdecydowanie na komfort i miękką bujającą jazdę, dobrze wytłumione. Nic nie trzeszczy, nic nie stuka. Jeśli pozostawimy coś brzęczącego w schowku to będzie to denerwowało do puki nie usuniemy tego, ponieważ w samochodzie panuje cisza nawet na nierównościach. W środku jest masa miejsca zupełnie jak w Mondeo, dużo więcej niż w i30. Przy dużych prędkościach nie słychać szumu opływu powietrza co jest bardzo na plus przy jeździe w trasie. Co mnie zaskoczyło jeszcze? Spalanie przy spokojnej jeździe na poziomie diesla. Na trasie pomiędzy Polską a Chorwacją osiągnąłem średnią 5,5 litra/100km przy jeździe głównie autostradowej pomiędzy 120-140km/h. Przy jeździe powyżej 150km/h spalanie wzrośnie do około 7 litrów. Maksymalna prędkość jaką udało mi się osiągnąć to 216km/h licznikowe GPS wskazywał 206km/h. Co na minus? Plastiki mogłoby mieć jednak lepszą jakość, aczkolwiek nie jest ona zła, dość podobna jak w Seacie, ale gorsza niż w Fordzie Focusie, standardowe światła to jak każde halogeny są już przestarzałe, przydałoby się ksenony lub ledy. Podsumowując samochód bardzo dobry, ma prosty, sprawdzony oszczędny i cichy silnik, jestem bardzo zadowolony i kupiłbym ponownie, ale w wyższej wersji comfort, która jest optymalna.
Przejechałem ponad 20 tyś km. Silnik pracuje bardzo cicho i kulturalnie. Brakuje mu trochę "kopa" bo to wolnossący, ale i tak o niebo lepiej niż w Fordach czy Oplach, ciszej niż w Toyocie. Zużycie oleju zerowe, spalanie bardzo niskie przy spokojnej jeździe. Jak dotąd żadnych problemów. Największe mrozy pali lekko, szybko się nagrzewa. Żadnych problemów. Maksymalną prędkość ociągnąłem licznikowe 216km/h wg GPS było 206km/h. Gnając po 180 na autostradzie spalanie około 8 litrów, jadąc normalnie czyli około 120-140 spalanie na poziomie 5,5 litra. Spalanie spadło po pierwszej wymianie oleju przy 15tyś km.
Skrzynia działa wzorcowo, precyzyjnie i lekko, chociaż czasami bywa problem z wrzuceniem wstecznego biegu.
Przy dużym obciążeniu zbyt miękki, ale coś za coś. Albo komfort albo sport.
Opływowy kształt dzięki czemu nawet przy wysokich prędkościach nie dokucza szum powietrza.
mocno ścięty tył przez co widoczność do tyły słaba, ale mi to specjalnie nie przeszkadza. Pomagają czujniki, które są w standardzie.
wszystko na swoim miejscu
Klima manualna mogłaby trochę bardziej mrozić, ale daje radę. Jest cicha.
Całe mnóstwo miejsca a mam prawie 190cm.
samochód jest nadzwyczaj dobrze wyciszony. Jedzie się jak w samochodzie o klasę wyżej. Żadnych stuków czy szumu powietrza. Silnik słychać dopiero na wysokich obrotach.
Nic lepszego w tej cenie nie znajdziemy. To właśnie mnie przyciągnęło do tego modelu.
brak
brak