Lista ocen Hyundai Genesis Coupe Coupe (7) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~misiu
Coupe 2.0 TCI 210KM 154kW
To jest zwykły, dopracowany automat planetarny z opcją ręcznej zmiany. Przełącza gładko, kickdown dobrze ustawiony. Używając nogi lekko ma się wrażenie taksówki-diesla, używając nogi ciężko jeżdzimy sportowym coupe. To jest wygodne, bo jeżdżąc po mieście trudno jeździć czymś co jest bezustannie narowiste.
~briggs
Coupe 3.8 V6 303KM 223kW
Jeżdżę z manualną 6-cio stopniową skrzynią, byłem przyzwyczajony do bardzo szybkiej, agresywnej zmiany biegów, tutaj muszę się trochę hamować. Generalnie nie mogę mieć zarzutów chociaż charakterystyka pracy skrzyni bardziej pasuje mi do dostojnej limuzyny niż do sportowego agresora.
~Staniec
Coupe 3.8 V6 303KM 223kW
Automat w przedlifcie 3.8 to popularna i dobrze znana niemiecka 6-biegowa skrzynia ZF 6HP19. O ile wymieniamy w niej olej na czas jest trwała i płynna. Jedynie co to mogłaby być troszkę szybsza, ale to stary dobry hydrokinetyk, więc i tak jest dobrze.
~Turybiusz
Coupe 2.0 TCI 210KM 154kW
Tutaj szalu nie ma - biegi (w szczególności 1 i 2) wchodza topornie i nie ma szans na szybką zmianę. Wyżej jest już okej - bez zarzutów.
~ZSZ
Coupe 3.8 V6 303KM 223kW
Chodzi ciężko, sportowo, sprzęgło wymaga trochę wysiłku, ale to w tym wszystkim jest zaletą, nie wadą. W mieście, w korkach jest męczące, ale jeździć się da.
~ryszard4
Coupe 2.0 TCI 210KM 154kW
Twarda zmiana biegów ale tak ma być.
~turbo
niska kultura pracy, luźna