Lista ocen Hyundai Getz (244) - Silnik

Na liście zabraknie 154 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafał
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
Dynamika wystarczająca w zupełności do miasta. Trasa w pojedynkę bez większych problemów (jestem spokojnym kierowcą). Klimatyzacja zauważalnie obniża osiągi. Problemy z mocą pojawiają się przy podjazdach, zdarzało się, że musiałem wrzucać 1, by podjechać pod stromą górkę (na 2 ma za mało obrotów). Kultura pracy średnia. Silnik cicho pracuje na jałowych i głośno powyżej 3 tys. obrotów. Jest zauważalnie głośniejszy przy dodawaniu gazu -...
~Jwa
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
mało,mało elastyczny. Jazda na trasie z tym silnikiem dobra dla emeryta. Najgorsze to to, iż po zmniejszeniu szybkości trzeba redukować mocno niekiedy do 2 biegu bo kiepskie przeóznia. Gdyby wogóle przełozenia skrzyni b. były krótsze to w trasie auto było by bardziej komfortowe. Elastyczny silnik to tez komfort. Sporo na mocy traci przy właczonej A/C. Gdy trzeba przyspieszyć, wyprzedzac to wyłaczam klimę. Czyli: klima,redukcja, gaz. To troche...
~Dawid
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
No kochani tutaj mamy motor, który jest prosty, niezawodny i pozwala na normalną a przy umiejętnościach wykorzystania nawet dosyć dynamiczną jazdę. U mnie przechodzi katy, na wysokich obrotach potrafi ciekawie wybrzmieć. Nawet nie chce się spocić. Do miasta wystarczający, w trasie też da radę. Ze względu na dynamiczną jazdę robię dolewki oleju. Uzupełnienia są mniejsze odkąd przeszedłem z 5W40 na 5W30 Dla większej frajdy zdecydowanie...
~arti
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
Jak na 1.1 jest nienajgorzej.W miscie spisuje sie rewalcyjnie,jest bardzo elstyczny na nizszych biegach.Autostrady juz nie najlepiej,brakuje mocy,ale 110km/h spokojnie mozna sie kulac.Jesli zdeycujemy sie na wyprzedzanie to duzy zapas,auto na 5 biegu przy 80kmh przyspiesza bardzo ospale.Dzwnie rozmieszony jest moment obrotowy,gdzy auto jezdzi troche jak diesel tzn.wdolnych partiach obrotow ladnie sie zbiera,powyzej 3.000 juz srednio.
~Arek
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
Kultura pracy może przeciętna, elastyczność w miarę. Silnik ten na pewno dobrze radzi sobie w mieście natomiast na dłuższej trasie czuć lekki niedobór mocy, prędkości w przedziale 110 - 120 chyba jak najbardziej optymalne. Silnik 1.3 do 3 tys obrotów praktycznie nie jedzie, jednak gdy już przekroczmy tą granicę zaczyna się dziać dosyć sporo (jak na miejskie autko) jednak to zaoowocuje większym zużyciem paliwa.
~KAMIL
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
DAJE SOBIE RADE, MAM PORUWNANIE Z TOYOTĄ YARIS 1,0 Z 2008 R. PRZYSPIEZENIE BARDZO PODOBNE, W MIARE CICHY NAWET CIUT CICHSZY OD YARISKI. PRAKTYCZNIE BEZ OBSŁUGOWY , POMPA WODY NIEZALEŻNA OD ROZRZĄDU. JESZCZE JEDNO - ZA ROZRZĄD OLEJ BAŃKA 5L CASTROL MAGNATEK ROLKE DO ROZRZĄDU I WSZYSTKIE FILTRY ZAPŁACIŁEM 360ZŁ. W SKLEPIE!!!!! OLEJU WCHODZI OK 3,3L. KOSZTA SMIESZNE. O SPALANIU NAPISAŁEM NIŻEJ
~rafkarw
Hatchback 1.4 97KM 71kW
Silnik 1.4 do tego autka jest idealny. Lubi wkręcanie powyżej 3000 obrotów i wtedy jest dość dynamiczny. Na niskich obrotach bywa, że się dławi, ale tylko przez chwilę. Kultura pracy jak sadzę przyzwoita. Niestety wyższe obroty to też większe spalanie, ale to akurat norma. Jazda na piątym biegu przy dużej prędkości bywa męcząca. Całokształt tej jednostki jednak zdecydowanie na 4.
~w
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
Hyunday Getz jest lekki i ma dość mocny silnik jak na pojemność 1,1l. Dzięki temu w mieście jest porównywalnie zrywny jak ciężka Skoda 1,4 16v, co było dla mnie zupełnym zaskoczeniem. Co prawda powyżej 90km/h zaczyna mulić, ale czego się spodziewać po aucie z silnikiem 1,1. I tak na warunki miejskie jest rewelacja. Silnik ma bardzo dobrą kulturę pracy, chodzi cichutko i równo.
~joachim20@poczta.gazeta.pl
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
Samochód kupiłem w promocji rocznika 2004 i jest jeszcze na docieraniu, tak więc trudno powiedzieć obiektywnie o elastyczności - nie zaleca się przecież obciążanie silnika zwłaszcza od niskich obrotów na wysokich biegach. Mnie mniej jednak odniosłem wrażenie, że żeby coś z niego wydusić trzeba będzie raczej często redukować i trzymać go na wysokich obrotach.
Dziennik kosztów dla Hyundai Getz
8,2
8,6
~iksmada55@02.pl
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
dobre wyciszenie pracy silnika do 120 km/godz.,powyżej tej prędkości głośność jest słabsza niż w Renault-Clio/75 KM/Przy tym małym przebiegu/2000 km/, stwierdzam, że praca silnika jest mniej elastyczna w stosunku do Renault-Clio, przez co należy częściej zmieniać biegi.Odczuwam to w czasie długich podjazdów na trasie,mimo,iż Renault-Clio/75KM/ i Getz /82 KM/mają podobną masę .