Lista ocen Hyundai Getz (235) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 163 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafał
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
Dźwignie można obsługiwać 1 paluszkiem, bardzo miękko i precyzyjnie. Pojawiają się jednak małe zastrzeżenia - Trzeba nauczyć się wrzucać wsteczny - musimy wyczuć na dźwigni niejako 2 kliknięcia - da się tego nauczyć. Dźwignia przy wrzucaniu z 1 i z 3 potrafi się niejako "wyrwać" gwałtownie na luz, gdy przy zmianie z innych biegów sami prowadzimy dźwignie (b lekko). Jedyny raz przy wyższych obrotach nie mogłem wrzucić z 3 na 4, coś jest na...
~SkieS
Hatchback 1.4 97KM 71kW
Posiadam wersje z automatem i stwierdzam, że tragedia. Jak specyfikacja mówi +2l do spalania (jak i nie więcej) minie trochę czasu zanim go \"wyczujemy\" pierwsze próby wyprzedzania mogą być bardzo nie udolne, a nawet niebezpieczne. gdyż automat nie zawsze ma ochotę wrzucić bieg niżej. Przydaje się guzik wyłączający nadbieg. Np do wyprzedzania. Skrzynia automatyczna, muli trochę silnik który ma znacznie większe możliwości, a przy wspomnianym...
~KAMIL
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
BARDZO MIĘKKO WCHODZĄ BIEGI , NIEKTÓRYM TO PRZESZKADZA DLA MNIE JEST OK. PRZY WRZUCENIU WSTECZNEGO TRZEBA DOBRZE DOCISNĄĆ SPRZĘGŁO, BYĆ U MNIE JEST TYLKO TAKI PROBLEM, PROSZĘ MNIE NIE ZROZUMIEĆ ŻE ZE SKRZYNIĄ JEST JAKIŚ PROBLEM . JEŻELI CHODZI O PRZEŁOŻENIA SA WYSTARCZAJĄCE NA KAŻDYM BIEGU. NP: NA PIĄTYM PRZY 3000OBROTÓW MAMY OK 110KM/H.
~PRZEZORSKI
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
fatalna najwieksza porażka tego samochodu. ogromne problemy ze wstecznym biegiem Uważam,iż producent powinien tą wadę usunąc wszystkim użytkownikom,którzy zakupili GETZA bo może stracic klientów skoro stac go na sponsorowanie mistrzostw świata to usunięcie wady w skzyni biegów nie powinno stanowic żadnego problemu
~KiNtAmPo
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
Nie wiem czego to wina,być może synchronizatora.Przy ostrej jeździe trudno o szybka redukcję np z 5 na 4, czy z 4 na 3 bieg potrafi nie wejść,pozatym zdecydowanie za długie przełożenie,ale to nie auto wyczynowe wiec to nie wada tylko spostrzeżenie.Przy normalnej jeździe bez problemowa,bardzo łagodna i elastyczna.
~wicharek
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
Jak sie chce wrzucać biegi intuicyjnie to wszystkie potrafią haczyć. Ale nawet z myśleniem przy operowaniu lewarkiem to haczy trójka a wsteczny to tak jak w maluchu ze dwa razy wciśnij i puśc sprzęgło to wejdzie. Troche pomaga stosowanie rady z instrukcji aby przed włożeniem wstecznego pare sekund poczekać.
~Dawid
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
Wielki plus za długie przełożenia. Na dwójce mamy prawie 100km/h. W A4 B5 1.8 przy 140 km/h na 5 biegu miałem delikatnie wyższe obroty niż tu. Na 1 biegu auto mocno wyrywa do przodu. Wsteczny haczy ale ten typ tak ma. Czas najwyższy też zmienić olej w skrzyni
~Moksia
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
OK. z wyjątkiem jednej drobnostki - przy jeździe w zatłoczonym mieście - ciężko się zdecydować, czy 1 czy 2 - i tak i tak źle - Nobla temu, który bez zmęczenia przejedzie całe miasto w godzinach szczytu - mogli by poprawić zakres 2 biegu i ustawić go na tryb mocno-korkowo miejski
~joachim20@poczta.gazeta.pl
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
Skrzynia chodzi bez zarzutu, krótkie ruchu lewarka. Zastrzeżenia można mieć tylko co do wstecznego, ale po kilku wbiciach tego biegu można się przyzwyczaić. Można powiedzieć tak, że wsteczny trzeba załączać dokładnie, gdy próbuje się to robić niedbale, raczej się to nie udaje.
~Max
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
Dobrze poza dwójką, u mnie haczy jak zmieniam z 1 na 2, ale juz przy redukcji czy z luzu jest ok. Chyba nikt nie czyta instrukcji, to apropo wstecznego, gdzie jest informacja że po włączeniu silnika odczekac kilka sekund i dopiero wrzucac wsteczny. Ale dlaczego tak jest ?