Lista ocen Hyundai Getz 1.1 MPI 66KM 49kW 2002-2008 (69) - Silnik

Na liście zabraknie 48 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafał
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
Dynamika wystarczająca w zupełności do miasta. Trasa w pojedynkę bez większych problemów (jestem spokojnym kierowcą). Klimatyzacja zauważalnie obniża osiągi. Problemy z mocą pojawiają się przy podjazdach, zdarzało się, że musiałem wrzucać 1, by podjechać pod stromą górkę (na 2 ma za mało obrotów). Kultura pracy średnia. Silnik cicho pracuje na jałowych i głośno powyżej 3 tys. obrotów. Jest zauważalnie głośniejszy przy dodawaniu gazu -...
~arti
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
Jak na 1.1 jest nienajgorzej.W miscie spisuje sie rewalcyjnie,jest bardzo elstyczny na nizszych biegach.Autostrady juz nie najlepiej,brakuje mocy,ale 110km/h spokojnie mozna sie kulac.Jesli zdeycujemy sie na wyprzedzanie to duzy zapas,auto na 5 biegu przy 80kmh przyspiesza bardzo ospale.Dzwnie rozmieszony jest moment obrotowy,gdzy auto jezdzi troche jak diesel tzn.wdolnych partiach obrotow ladnie sie zbiera,powyzej 3.000 juz srednio.
~KAMIL
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
DAJE SOBIE RADE, MAM PORUWNANIE Z TOYOTĄ YARIS 1,0 Z 2008 R. PRZYSPIEZENIE BARDZO PODOBNE, W MIARE CICHY NAWET CIUT CICHSZY OD YARISKI. PRAKTYCZNIE BEZ OBSŁUGOWY , POMPA WODY NIEZALEŻNA OD ROZRZĄDU. JESZCZE JEDNO - ZA ROZRZĄD OLEJ BAŃKA 5L CASTROL MAGNATEK ROLKE DO ROZRZĄDU I WSZYSTKIE FILTRY ZAPŁACIŁEM 360ZŁ. W SKLEPIE!!!!! OLEJU WCHODZI OK 3,3L. KOSZTA SMIESZNE. O SPALANIU NAPISAŁEM NIŻEJ
~w
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
Hyunday Getz jest lekki i ma dość mocny silnik jak na pojemność 1,1l. Dzięki temu w mieście jest porównywalnie zrywny jak ciężka Skoda 1,4 16v, co było dla mnie zupełnym zaskoczeniem. Co prawda powyżej 90km/h zaczyna mulić, ale czego się spodziewać po aucie z silnikiem 1,1. I tak na warunki miejskie jest rewelacja. Silnik ma bardzo dobrą kulturę pracy, chodzi cichutko i równo.
~M
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
- mała moc przy startowaniu z miejsca w sytuacji startu bez przyciskania pedału gazy (start tylko ze sprzęgła) tj.jeśli nie doda się gazu może zgaznąć jeśli nie zrobi się tego naprawdę spokojnie - poza tym dynamicznie reaguje na pedał gazu przy mniejszych i większych prędkościach - na trasie jest w normie szczególnie przy prędkości 90-120
~Przemas
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
Cichy, wystarczający do 120km/h. W mieście dość dynamiczny (na niższych biegach).Dobra elestyczność-na 5 można jechać już od 70km/h. Oprócz wymiany oleju i wszystkich filtrów co 15kkm nic nie robione.Rozrząd trzeba wymienić wcześniej niż przewiduje producent (dobra rada machanika)-koszt niewielki.
~Adamec
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
przy pojemności 1.1 można spodziewać się w dzisiejszych czasach więcej. Na miasto wystarczający na trasy za słaby i zbyt głośny. Poniżej 3000 obr/min komfort jest ok, jest cicho. Chętnie wkręca się na wyższe obroty, więc przy odrobinie wyczucia jeżdżąc na wyższych obrotach jest wystarczająco elastyczny
~Darek
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
Jak na jednostkę 1.1 l. jest dość żwawy, a do 120km/h bardzo cichy. Do spokojnej jazdy wystarczy. Jeżeli ktoś wymaga więcej to może kupić Getza z silnikiem 1.4 97 koni. ale ten ma większy apetyt, a wtedy wypadało by założyć instalację gazową, co dodatkowo podnosi koszt.
~gustav
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
Na tę pojemność ok. w porównaniu do CC 700 ,ktore to posiadałem poprzednio zbiera się lepiej (oczywiście jak nie włączam klimy), ale samochodzik jest prawie 2x cięższy. dobrze w mieście i na trasie jak się rozpędzi. Do wyprzedzania jednak trochę za mało.

Usterki Hyundai Getz

Hyundai Getz – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~P
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
Silniczek 1.1 to minimum dla tego auta, w mieście jeździ się wystarczająco dynamicznie. Nie mam sportowych ambicji więc nieduża moc wystarcza. Dynamika zwiększa się mocno od ok 3500 obr/min. Poniżej wystarcza żeby plynąć w sznurze aut.