Lista ocen Hyundai Grandeur IV (6) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dd
Sedan 2.2 CRDi VGT 155KM 114kW
Autem buja w zakrętach. Trzeba bardzo uważać przy zjazdach z autostrady - przy prędkości rzędu 140km/h odczucie prędkości jest bardzo niewielkie. Może się wam wydawać, że jedziecie 90-100km/h, i przy ślimaku na zdjeździe trzeba być bardzo ostrożnym, bo samochód będzie się wychylał. Przeniesienie informacji z jezdni na kierownicę umiarkowanie dobre. Auto z uwagi na masę i bardzo dobre hamulce prowadzi się pewnie, ale cisza i komfort mogą...
~RobertW
Sedan 2.2 CRDi VGT 155KM 114kW
Znajomi jeżdżący bawarskimi odpowiednikami o nieparzystych oznaczeniach serii mówią mi, że mam łódź na kołach, nie auto. I że podobnie buja. I faktycznie, auto aspiruje raczej do spokojnego sunięcia po drodze niż do sportowych szaleństw. Układ jezdny nastawiony zdecydowanie na komfort, nie na przyspieszanie pulsu w wirażach. Mnie to pasuje, a że mam swoje lata to tym bardziej doceniam wygodę i przyjemność połykania kilometrów w ciszy i komforcie.
~dd
Sedan 2.2 CRDi VGT 155KM 114kW
Auto ma tendencję do przychyłów w zakrętach przy większych prędkościach. Pamiętajmy, że producent poleca opony 235 - przy takiej powierzchni styku z jezdnią trzebaby jechać naprawdę ostro, żeby doprowadzić do uślizgu. Przeniesienie informacji z jezdni na kierownicę - umiarkowanie dobre. Zawieszenie miękkie i dość głośne - ale może to tylko informacja dla mnie, o konieczności przyglądnięcia się tulejom i łącznikom.
~Spy007
Sedan 3.3 CVVT V6 235KM 173kW
bardzo komfortowy ale nie buja na wszystkie strony - udany kompromis pomiędzy twardością a komfortem - ja bym określił jako \"sprężysty\". Fotele super wygodne tylko kiepskie trzymanie na boki no ale to limuzyna a nie sportowe coupe. Bardzo przyzwoity i przewidywalny układ kierowniczy.
~konrad.bn
Sedan 3.3 CVVT V6 235KM 173kW
Staram się nie jeździć bocznymi drogami. Na dobrej nawierzchni albo autostradzie płynie jak krążownik, nieomal bezszelestnie. Możliwość wyłączenia ESP.
~Piotr
Sedan 3.3 CVVT V6 235KM 173kW
Troszkę za sztywny jak na nasze drogi. W zakrętach super.