Lista ocen Hyundai i10 I (35) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Miras
Hatchback Facelifting 1.1 SOHC 69KM 51kW
Nie jest źle, ale mogłoby być dużo lepiej. Przeciętnie spala 6,2 - 6,3 l/100 km. Można zejść poniżej 6 l, ale trzeba jeździć bardzo spokojnie, nie przekraczając 70-80 km/h. Należy jednak wziąść pod uwagę, że samochód jest dość wysoki i opory powietrza są większe niż w małych autach klasy A. Po prostu za komfort i przestrzeń płaci się większym zużyciem paliwa. Ceny przeglądów do przyjęcia. Za oba zapłaciłem po ok. 650 zł z materiałami. Szkoda...
~Marek
Hatchback 1.1 SOHC 66KM 49kW
Liczyłem na mniejsze zużycie paliwa: przy delikatnej jeździe na mieście pali od 6,5- 6,7 l/100 km przy przeciętnych obrotach 2-2,5 tys. na obrotomierzu. Raz wybrałem się na trasę ok. 400 km i wtedy spalił przy prędkościach 90-130 km/h 5,3 l na 100 km. Może z czasem jeszcze się dotrze. W zimie przy trudnych warunkach drogowych, przy dużej ilości niezajeżdżonego śniegu spalanie potrafi wzrosnąć powyżej 7l/100 km.
~Artas
Hatchback 1.1 SOHC 66KM 49kW
Nie wiem skąd opinie niektórych że to auto dużo pali, chyba że się je kręci do 5tyś wzwyż,ja nie jeżdżę jakoś specjalnie ekonomicznie,silnik 1.1- ja zanotowałem w trasie przy prędkościach ok 100-120 około 5.5 litra / 100 km powyżej o około 1-1.5 więcej, w mieście około 6,5-7 nie jeżdżąc jakoś specjalnie ekonomicznie, w zimę spalanie powiększone o jakieś 0,5l.
~stinkpink
Hatchback 1.1 SOHC 66KM 49kW
narazie bez powaznych spraw. pojechalem po roku na przeglad gwarancyjny. bylo ok wiec stwierdzilem, ze co mialo sie rozleciec to do 2 lat. po pierwszym przegladzie olalem gwaracje bo to tylko zdzieranie kasy za przeglad a jak przyjdzie co do czego to ciezko wywalczyc cos od firmy (ogolnie nie chodzi mi o samego hyundaia)
~Klosz-art
Hatchback 1.2 DOHC 78KM 57kW
Nie powala na kolana. Początkowo palił bardzo dużo, nawet 10,5 litra. Po niecałych 10 tys. spalanie spadło w mieście w okolice 8 litrów. W trasy to auto nie jeździ, więc do końca nie wiem, na co go stać. Przegląd w granicach 470 zł w Krakowie, oczywiście gwarancja, więc w ASO.
~Waldemar72
Hatchback 1.1 SOHC 66KM 49kW
wymiana oleju po 2000 tys km na mój koszt fe 240 w plecki. pierwszy przegląd bardzo fe 490 zł serwis drogi ale szybki i konkretny nie czekałem długo nigdy jak w dewoo i fiacie szyby przednią (kamyczek)i tylną jakiś skurwiel na parkingu wyszklił wymienili szybciutko na raz .
~www.maximussukienki.pl
Hatchback 1.1 SOHC 66KM 49kW
nie wiem czy to wynik skrzyni automatycznej ale jest to dla mnie dramat zyciowy, kupiłem zonie aby zredukowac w domu zuzycie paliwa , a pali to niewiele mniej niż mój 2litrowy subaru forester
~browarek
Hatchback 1.2 DOHC 78KM 57kW
Na razie mogę odnieść się do zużycia paliwa. wartość ok.5 l/100 km w trasie przy trzech dorosłych osobach i prędkościach 90-100 km/h uważam za rozsądną. W mieście jest to koło 7 litrów
~Darek
Hatchback 1.1 SOHC 66KM 49kW
Moje średnie spalanie (miasto + 2 razy w tygodniu trasa) to 5,1 l/100km. Z gazem obchodzę się delikatnie, szybko zmieniam bieg na wyższy, nie przekraczam 100km/h.
Dziennik kosztów dla Hyundai i10 I
5,8
~Marian
Hatchback 1.1 SOHC 66KM 49kW
Ze względu na nie dostatki mocy chcąc utrzymać jako taką dynamikę jazdy pedał gazu z reguły jest wciśnięty, co skutkuje sporym zapotrzebowaniem na paliwo.