Lista ocen Hyundai i30 I CW 1.6 CRDi 90KM 66kW 2008-2010 (21) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Prowadzi się dobrze, ale nic ponadto. Twarde zawieszenie, nie wiem czy odpowiednie na nasze drogi. Występują problemy z zawieszeniem tzn. kiepskiej jakości elementy tzw. odbojniki, które na mrozie się odklejają i ... problem. Dotyczy to aut montowanych w Czechach. Byłem już w serwisie, będą niebawem kleić. Zniesmaczony tym jestem, moim zdaniem powinni zepsuty element (przy każdym kole) zastąpić nowym. Teraz na każdej nierówności do wnętrza...
~Betegie
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Na pewno zawieszenie do sportowych nie należy, do komfortowych również nie. Czyli w sam raz na jazdę umiarkowaną. Za to jest bardzo trwałe. Amortyzatory przejechały 180 tys. km i dalej miały na diagnostyce ponad 83%. W peugeot 308 sprężyna w przednim zawieszeniu strzeliła przy 130 tys. km i na forum pisano, że to normalna usterka. To samo przy tarczach hamulcowych, że wymienia się je co 35 tys. km, bo są za małe do masy auta. Tu widać zupełną...
~matad'or
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Katastrofa: układ kierowniczy jest "ospały", reaguje jakby z opóźnieniem przy braku luzów na kierownicy. Wspomaganie niby progresywne, ale nie czuć w ogóle zmiany siły wspomagania przy wzroście prędkości.Głośne zawieszenie, zwłaszcza przód. Stuki w kolumnie kierownicy - nie poradziły sobie z tym 3 (trzy) serwisy. Słychać silnik wspomagania przy manewrach na parkingu.
~piotr_targoński
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Zawieszenie dosyć sztywne. Prosta konstrukcja. Przy jeździe po nierównościach dają się słyszeć stuki, zwłaszcza z tyłu, ale za to jest bardzo wytrzymałe. Przebieg 165 tys., często na wyjazdach wakacyjnych z wożeniem 4 rowerów na haku z tyłu i nic się nie popsuło.
~Marian
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Bardzo dobre wielowahaczowe zawieszenie,trzyma się drogi, nie przechyla,a przy tym w miarę komfortowe. Minus za troszkę gumowaty układ kierowniczy. Kierownica chodzi ciężej niż w Oplu ale lżej niż u VW. Słychać zawieszenie tylne na nierównościach poprzecznych.
~piejar@poczta.onet.pl
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Nie narzekam, nie mam stuków (jak inni) zawiech trochę hałasuje ale to chyba kwestia wyciszenia. Ogólnie jestem zadowolony choć Xsara miała lepsze zawieszenie (kiedy jeszcze nie było tak wytrzaskane jak teraz)
~dexth
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Bardzo dobrze się trzyma drogi. kiedy pierwszy raz wsiadłem wydawało mi się, ze kierownica zbyt lekko chodzi, ale po przejechaniu 100 km przyzwyczaiłem się
~Mariusz
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Bardzo dobrze trzyma się drogi.Nie za miękkie i nie za twarde.Dobre wspomaganie zależne od prędkości.Tylko 4 za pukające odbojniki ale tylko w zimie.
~Kalol1991
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
w/g mnie sztywniejszy i lepszy układ niż w samochodach z grupy VW tej samej klasy ( OCTAVIA, GOLF, BORA/JETTA )
~xavius8
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Dobry, chociaż niezbyt precyzyjny. Źle dobrany jest opór na kierownicy w zależności od prędkości z jaką samochód się porusza.
Hyundai i30 I CW