Lista ocen Hyundai i30 I CW 1.6 CRDi 90KM 66kW 2008-2010 (18) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Betegie
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Nie ma się do czego przyczepić. 5 poziom w peugeotie 308 nijak się ma do 4 stopnia w tym hyundaiu. Nawiew szyby dość równomierny. Chłodzi szybko. Ogrzewa się wolno - ale po pierwsze to deasel, po drugie, mimo że prosty, to bardzo oszczędny. Więc nie ma co oczekiwać, że na luzie się rozgrzeje. Można spalić pół balku na luzie i dalej nie będzie ciepło. Deasel potrzebuje jazdy, żeby się zagrzać, to nie benzyna. Jedyne co, to przydałoby się...
~Marian
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Grzeje dobrze i chłodzi dobrze ale dopiero w trybie manualnym. Mam automatyczną klimatyzację i tryb "auto" żyje swoim życiem. Na zewnątrz 22 stopnie, w środku ustawiam 22, a on daje max nawiew i nie zamierza przestać nawet po kilkunastu minutach. Do dziś zastanawiam sie czy to nie przez umiejscowienie czujnika temperatury wewnętrznej pod szybą,na którego ciągle grzeje słońce więc pewnie myśli że w środku mamy 60 stopni...Na ręcznym...
~ljd@onet.eu
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Może zacznę od klimatyzacji (mam manualną, wersja Base+), działa całkiem nieźle, ma wentylację na tył pod przednimi fotelami, świetnie osusza parę z szyb jesienią i zimą, nawet na 1 biegu. Fatalne jest ustawienie środkowych nawiewów, non stop dmuchają na łokieć kierowcy. Samochód odebrałem w listopadzie 2009 i wypadły mrozy. Na ogrzewanie musiałem czekać długo. droga 25km i 40min a auto się nie rozgrzało!!
~Kalol1991
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Klimatyzacja i ogrzewanie samo w sobie jest ok ale brak płynności działania przy ustawianiu temperatury. Czasami potrafi klimatyzacja bardziej chłodzić przy ustawieniu temp 25 st C niż przy 21 st C. Ale znalazłem na to sposób. Skręcenie do minimalnej temperatury i ponowne ustawienie na żądaną, pomaga.
~piotr_targoński
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Wszystko działa jak należy. W przypadku zaparowanych szyb wystarczy włączyć klimatyzację - efekt jest niemal natychmiastowy. Gorzej przy zamarzniętych szybach zimą - tu na efekt trzeba nieco zaczekać.
~xavius8
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Rozgrzewa się dość wolno, ale wentylacja jest całkiem niezła. Rzadko się zdarza konieczność włączenia klimy żeby okna nie parowały.
~mrozwit
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Szybko grzeje. Klimatyzacja dosyć wydajna. Kokpit bardzo nagrzewa się od szyby co utrudnia schładzanie
~matad'or
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Automatyczna klima zaniża znacznie ustawianą temperaturę, z tyłu auta chłodzenie nieefektywne.
~Mariusz
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Klima świetnie chłodzi a zimą ustawienie \"Auto\" idealnie utrzymuje temperaturę.
~tygrys203@poczta.fm
CW 1.6 CRDi 90KM 66kW
Chłodzi grzeje jest OK zobaczymy jak bedzie w zimie (ostrej moze) ale to przed nami.
Hyundai i30 I CW