Lista ocen Hyundai i30 I Hatchback (213) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 107 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lolo
Hatchback 1.6 CRDi 128KM 94kW
Posiadam 6-biegową. Bardzo dobre przełożenia , na 6 biegu przy 150 - 3100 obr - poezja. Biegi wchodzą bardzo dobrze , czasami haczenie z 1 na 2. O dziwo wsteczny OK. ( wiele nowych aut ma kłopot ze wstecznym). Z ciekawostki powiem, że już 4bieg jest delikatnie dłuższy niż w benzynach (1,6 16V) miałem 5-tkę .... a gdzie jeszcze 5 i 6 bieg. Całkiem przyzwoity jest również 1-wszy bieg..... gdzie do 30km/h można normalnie ruszyć bez hałasu...
~lognith
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Tu weryfikuję swoje poglądy względem pierwszej oceny - w górę. Skrzynia działa naprawdę dobrze. Biegi wchodzą lekko i bez problemów. Z jednym ale. Może nawet poważnym ale. Trzeba się jej nauczyć. A to wymaga nieco czasu. Do momentu \"zgrania się\" z samochodem (skrzynią, mówiąc ściślej), może trochę napsuć nerwów. Gdy już się opanuje jej \"uroki\", nie powinna sprawiać problemów. Zastanawiałem się czy dać 3 czy 4. Ostatecznie daję 4.
~Valigora1
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Co do skrzyni biegów mam dwa zastrzezenia. Wsteczny nie zawsze dobrze wchodzi trzeba sie przylozyc tzn. podniesc dokladnie leawrek do gory i dokladnie wbic bieg do konca, inaczej nie pojedzie. Ponadto czasami mam problem z wbiciem 2 z 1 nie wiem od czergo to zalezy (podobno nalezy wbijac przez luz a ja ponoc wbijam z 1 na 2 bez skierowania go na chwilowy luz na srodku skrzyni) musze wtedy najlepiej wbic inny bieg bo ponownie wysprzeglenie nie...
~nevport 1965
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Skrzynia biegów pracuje nieźle, mogłaby lepiej wyglądać redukcja z 3 na 2. Brak szóstego biegu, skrzynia w mojej wersji zestopniowana krótko jest miejsce na 6. Sprzęgło wymaga przyzwyczajenia pracuje jakoś nietypowo musiałem się przyzwyczajać dłużej niż w innych pojazdach a jeżdżę już od 27 lat różnymi autami. Ale moja żona bez doświadczenia za kółkiem jest sprzęgłem zachwycona?!!!
~lognith
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Tu, póki co, tylko przeciętnie. Wsteczny wchodzi ciężko, czasem dopiero za trzecim razem. Reszta biegów niby OK, dźwignia chodzi leciutko, ale czasem coś zahacza się w okolicach luzu i trzeba porządnie pogmerać, żeby zaczęło działać normalnie. Bywa to wkurzające w jeździe miejskiej. Może się ułoży, zobaczymy. Dodam jeszcze wysokie i dość trudne do wyczucia sprzęgło. Zobaczymy, może da się wyregulować.
~w2_adam@op.pl
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Bardzo delikatne i precyzyjne ustrojstwo. Nie znośi szybkich zmiam lewarka i użycia jakiejkolwiek siły, bo wtedy - niezależnie od biegu - zgrzyt i haczenie. W sumie to haczy i w biegu I, i przy zmianie na II ... itp..... zeby nie wkurzaćsąsiadow z tylu - na światłach lepiej sobie spróbowaćczy aby uda sie wsadzićI za pierwszym razem.
~wojtekm
Hatchback 1.6 CRDi 90KM 66kW
No skrzynia to jest raczej przeciętna. Chyba najsłabsza część auta. Nie jest jakoś tragicznie, ale na tym poziomie to nie powinno tak być. Z jednej strony fajne krótkie przełożenia jak i krótki drążek skrzyni, ale z drugiej to haczy jedynka, czasami nie wskakuje wsteczny a pozostałe biegi też nie wchodzą \"same\", tylko trzeba je precyzyjnie wprowadzać.
~Paweł Sz.
Hatchback 1.6 CRDi 128KM 94kW
Posiadam ASB . Zbiegi zmienia płynnie i bez szarpnięć. Szybko reaguje na pełne depnięcie w pedał i przy kick down ciągnie niemal od razu. Denerwuje tylko świst przy przyspieszaniu wydobywający się gdzieś z okolic skrzyni przy zimnym silniku i skrzyni. Nie mam jak sprawdzić czy w innych modelach jest tak samo.
~Tomek_BB
Hatchback 1.6 126KM 93kW
Chyba najlepszy element tego samochodu, bardzo dobrze zestopniowana, brakuje tylko szóstego biegu. Biegi wchodzą miękko, porównywalnie jak w najlepszych konstrukcjach japońskich. Piątka relatywnie krótka, co umożliwia jeszcze w miarę dynamiczne przyspieszanie, ale powoduje wzrost zużycia paliwa przy szybkiej jeździe.
~adios2
Hatchback 1.6 126KM 93kW
Dobrze dobrane przełożenia, lewarek ma krótki skok z charakterystycznym kliknięciem. Trochę haczy wsteczny, ale nie jest to nagminne (tak jakby się zębatki nie ustawiały idealnie). Ogólnie pozytywnie ale do Hondy jeszcze daleko (tam było perfekcyjnie). Przydał by się 6 bieg i zrekompensowało by to niedostatki.
Hyundai i30 I Hatchback