Lista ocen Hyundai i30 I Hatchback (186) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 134 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~macho
Hatchback 1.6 CRDi 90KM 66kW
W mojej ocenie bez zarzutu - wydajna klima, dobre nawiewy (z pewnym zdziwieniem odkryłem nawiewy na tył samochodu pod przednimi fotelami - ale działają tylko w pozycji nawiewu \"na stopy\", co jest też trochę niekonsekwentne). Jedna rada - obsługi automatycznej klimy trzeba się nauczyć. Pamiętajmy, że jak samochód postoi parę godzin w słońcu na parkingu, to temperatura wewnątrz jest dużo wyższa niż na zewnątrz np. jeżeli termometr zewnętrzny...
~z26
Hatchback 1.6 CRDi 128KM 94kW
Jak dotąd nie ma powodów do narzekań. Odparowanie szyby przy włączonej klimie trwa kilkanaście sekund, potem nic nie paruje. Ogrzewanie i klima ręczna lub jednostrefowy automat co 0,5 stopnia do 29,5 C i H1. Kilka prędkości nawiewu, z czego na dobrą sprawę najlepiej używać 1-3 stopnia. Nawiewy rozlkowane właściwie. Jak pokaże się +50C na wskaźniku zaczyna grzać. Używanie klimy nie dusi silnika jak w Getzu.
~Karolciaaa
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Auto szybciutko się nagrzewa i nigdy nie splamiłam się skrobaniem szyb- wystarczy załączyć silnik, włączyć nadmuch i temperaturę na maska na zamkniętym obiegu i nawet przy -20 st. przyjść po 2-3 minutach. Po lodzie ani śladu. Jedyny mankament- autko bardzo szczelne, więc w deszczowe dni polecam jeździć na klimatyzacji, żeby trochę \"przesuszyć\" nawiew, inaczej szyby parują.
~SAINT :)
Hatchback 1.6 126KM 93kW
Na razie ok. Zobaczymy jak będzie zimą. Kilka razy w chłodniejsze dni za jej pomocą szybko odparowały szyby, więc jest ok. Denerwujące jest tylko to, że aby włączyć podgrzewanie llusterek trzeba jednocześnie włączać nadmuch na szybę przednią, który jest dość głośny. Przydatne zimą, ale nie wtedy kiedy chcemy np. tylko ogrzać i szybciej osuszyć lusterka podeszczu.
~Jester
Hatchback 1.6 126KM 93kW
Przydatne funkcje takie jak szybkie odszranianie i nagrzewanie, podgrzewane lusterka. Klimatyzacja szybko usuwa parę z szyb, szybko chłodzi i szybko nagrzewa. Wyłączenie klimatyzacji - wentylacja na 3 - 4 stopniu trochę nieznośna. Jak dla mnie jednak wentylacja włączona na 2 stopień w zupełności wystarcza do utrzymania właściwej temp. w samochodzie.
~Kris_99
Hatchback 1.6 126KM 93kW
Naprawdę grzeje dośćż szybko i solidnie. A w wersji comfort gdzie mamy do czynienia z Climatroniciem jest rewelacja. Ustawiasz temp i automat zajmuje sie dobraniem parametrów grzania. Co ciekawe opcja automatycznej temp w środku działa rownież bez włączniea Climatronica. UStawiasz AUTO nadmuch np 22 st i masz.
~Jester
Hatchback 1.6 126KM 93kW
Działa bez zarzutu, radzi sobie szybko z parą a zimą bardzo przydatna funkcja szybkiego odmrażania. Jedyny mankament jaki jest odczuwalny...przy włączonej klimatyzacji są odczuwalna drgania auta. Serwis twierdzi, że to nic poważnego..po prostu wentylator jest bardziej obciążony...(??)
~Cinek
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Szybko parujące szyby od wewnątrz. Odparowanie możliwe, i całkiem szybkie, ale tylko po włączeniu klimatyzacji. Nierównomierne ogrzewanie i chłodzenie kierowcy i pasażera. Na tego pierwszego działa silnie, drugiemu chłodno albo za gorąco, nawet przy najkorzystniej ustawionych kratkach.
~Tomasz
Hatchback 1.6 126KM 93kW
Jak wcześniej: Klimatronik można wyłączyć, ale łopatki sterownika nawiewu zostają w ostatniej pozycji przepuszczając powietrze(innymi słowy, wyłączasz ale i tak leci tyle że mało). Żeby w ogóle nic nie wiało bierzesz nawiew na kratki, wyłączasz i każdą zamykasz

Usterki Hyundai i30 I

Hyundai i30 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~marakos@o2.pl
Hatchback 1.6 CRDi 128KM 94kW
Nie mam żadnych zastrzeżeń. Klimatyzacja bardzo cicha i sprawnie grzeje, chłodzi i usuwa parę z okien. Zimy w zeszłym roku nie było, więc nie mogę powiedzieć jak szybko się nagrzewa przy powiedzmy -20 stopniach na zwenątrz - może w tym roku będzie inaczej (oby nie).
Hyundai i30 I Hatchback