Ocena kierowcy - Hyundai i30 I Hatchback

pfox, 13 lat temu
Rok produkcji 2007
Hyundai i30 I Hatchback 1.4 109KM 80kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik - mało pali, bardzo elastyczny, dobre osiągi, co tu więcej pisać...
Autko rewelacja! Nasz Hyundai jest jeszcze z serii Koreańskiej (produkcja grudzień 2007, rejestracja marzec 2008), wersja Komfort, kolor niebieski (perła). PLUSY - silnik - mało pali, bardzo elastyczny, dobre osiągi, co tu więcej pisać... A jeszcze dodam, bardzo łatwa dostępność do silnika pod maską, - wykończenie wnętrza (mnie podoba się... kierownica), bardzo wygodne siedzenia, - wygląd i sylwetka (jak dla mnie szczególnie lampy przednie) + w naszym wypadku kolor:)), - wyposażenie w wersji Komfort, tj. abs, ebd, halogeny, klima, poduszki powietrzne 4 + 2 kurtyny x3 ---> razem x10, elektryczne szyby przód/tył, wskaźniki - ilości km do przejechania, średniego spalania, itp.) i cała reszta... Za mało miejsca, żeby tu wszystko wypisać!, - deska rozdzielcza, kapitalnie niebiesko podświetlana z lekkimi białymi i czerwonymi akcentami, niebieski wyświetlacz graficzny (podaję informacje dotyczące drzwi pojazdu, średniego spalania, ilości pozostałych do przejechania km itp.) i bardzo duży ekran radiowo - cd - temperaturowo - informacyjny (oczywiście podświetlenie jasno niebieskie). Konkurencja - uczyć się!!! MINUSY - do dopracowania wyciszenie pojazdu przy dużych prędkościach, - może troszkę popracować nad płynnością działania skrzyni (szczególnie 1/2). Podsumowując: auto świetne - wręcz rewelacja! Same plusy przy 2 minimalnych rzeczach do dopracowania... Hyundai już nie goni czołówki, Hyundai już ich dogonił!
Silnik - rewelacja! Mało pali, bardzo elastyczny, dobre osiągi, co tu więcej pisać...
Tutaj można wprowadzić małe poprawki. Jest lekko "twarda" szczególnie przy przechodzeniu z jedynki na dwójkę.
Jazda tym samochodem, to czysta przyjemność!:)
Widoczność zarówno w przód jak i do tyłu bardzo dobra, brak jakichkolwiek zastrzeżeń. Podobnie prawo/lewo.
Ergonomia jw.
Bardzo dobra wentylacja i ogrzewanie, kolejny mocny punkt tego auta!
Auto bardzo przestronne, śmiało mogę polecić osobom wyższym. Dodatkowym atutem - dla mnie szczególnie ważnym - jest duża przestrzeń na stopy i możliwość płynnego przestawienia stopy między pedałami (gaz - hamulec).
Tutaj należy wprowadzić lekkie poprawki. Do 150km/h wyciszenie bardzo dobre, w ogóle nie czuje się prędkości. Powyżej 150km/h silnik zaczyna być słyszalny. Nad tym można nieco popracować - to taka malutka uwaga do Hyundai'a odnośnie kolejnego modelu.
Zużycie paliwa - oceniam bardzo bardzo pozytywnie. Za wskazaniami komputera: powyżej 150km/h (w granicach 180) - 9l. 120-150km/h - 7,2l. Na trasie poniżej 100km/h (80-90) zszedłem poniżej 5l. Miasto w granicach 6,5l. Jazda mieszana (trasa ok. 100 + miasto) - 6l. Ceny przeglądów - nie są jakieś szczególnie tanie, ale na pewno nie powalają wysokością. Uważam, że są w miarę obiektywne.
Jakość - rewelacja! Cena - uważam, że mogłaby być troszkę niższa, ale jakość jaką się dostaje wynagradza cenę w 200%!
Komentarz zbędny. Nic się nie psuje!
jw:)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 109KM 80kW [l/100km]