Lista ocen Hyundai i30 I Hatchback 1.6 CRDi 90KM 66kW 2007-2010 (28) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~miccal4
Hatchback 1.6 CRDi 90KM 66kW
to najlepszy punkt tego auta, zero problemów, nawet drążki do przedniego zawieszenia nie martwią mnie, auto pali mało, ceny serwisu na akceptowalnym poziomie, szczególnie gdy serwisujemy w mniejszych miejscowościach, sam z kielc śmigam do buska zdroju spalanie w mieście kielce rzadko przekracza 7 chyba ze pogonimy auto to morze 7,3.. w trasie za tirem 4,2 l/100 średnio ok 6l gdy przewaga miasta
~ewstan
Hatchback 1.6 CRDi 90KM 66kW
Spodziewałm się mniejszego zużycia jak na zwyciężce wyścigu PANASONIC w Australii pod względem zużycia paliwa. Niemniej analiza powodów takiego stanu rzeczy, jazda głównie w korkach porannych i popołudniowych przy dystansie 20 km w obie strony zweryfikowała mój pogląd. Spalanie w mieście na poziomie 6.7 l/100km ( w mrozy 7.5 ), a w trasie 5 l/100km przy prędkościach 100-140 km/h.
~remek
Hatchback 1.6 CRDi 90KM 66kW
Zdecydowane 4+. Oczywiście deklarowane przez producenta zużycie paliwa jest fikcją, ale i tak jest bardzo dobrze. Natomiast ceny i, niestety jakość przeglądów, to nieporozumienie - za to dałbym słabą 2 (tylko dlatego nie 1 , że w ogóle się odbywają). No i wyłączenia z 5-letniej gwarancji, za które trzeba bardzo słono płacić w razie awarii.
~macho
Hatchback 1.6 CRDi 90KM 66kW
I tu główny punkt programu - koncerny paliwowe byłyby bliskie bankructwa, gdyby na drogach jeździły tylko i30 CRDI. Niskie zużycie paliwa to niewątpliwie jeden z największych atutów koreańskiego automobilu. Dla mnie rewelacja. Ceny przeglądów - w normie.
~piotras
Hatchback 1.6 CRDi 90KM 66kW
bajka. spalanie po trasie latem 4.5 ekonom. można zejść niżej ale to już raczej trudne. w mieście chyba max 6.5 litrów, cykl mieszany wszystko pomiedzy, zimą przy mrozach spalanie od 0.5 do 1 litra potrafi spalić wiecej
~Mieszko
Hatchback 1.6 CRDi 90KM 66kW
Spalanie w mieście 6 do max. 6,5 litra trasa w granicach 4,5 do 5 litrów, do tego bezpłatny przegląd po pierwszym roku eksploatacji, korzystne warunki ubezpieczenia i gwarancji oraz jak na razie ani jednej usterki.
~Robert
Hatchback 1.6 CRDi 90KM 66kW
Przy ekonomicznej jeździe można utrzymać spalanie rzędu 4l/100 km. Na autostradzie przy stałej prędkości 180 km/h zużycie wzrasta do ok. 6,5 l co jest doskonałym wynikiem. W mieście zużycie wynosi między 5 a 6 litrów / 100 km.
~d.k
Hatchback 1.6 CRDi 90KM 66kW
Dla mnie rewelacja. Szczególnie niskie okazały się koszty eksploatacyjne w tak długim okresie. Jeżdżę raczej ekonomicznie, tak więc spalanie na poziomie 4.5 - 5l/100km jest bardzo miłe.
~Igor
Hatchback 1.6 CRDi 90KM 66kW
Spalanie super, gorzej z cenami przeglądów, a ubezpieczenie to katastrofa, mimo maksymalnych zniżek(no ale to dotyczy wszystkich pojazdów,niestety). Mój raport spalania dotyczy 90% przebiegu w mieście.

Usterki Hyundai i30 I

Hyundai i30 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~AndrewP
Hatchback 1.6 CRDi 90KM 66kW
Przy normalnej jeździe 90-110 km/godz koszt 100 km jest zbliżony do tego jaki miałem w zagazowanym fiacie, czyli bardzo dobrze, większa szybkość jednak przekłada się większe zużycie oleju napędowego.
Hyundai i30 I Hatchback