Lista ocen Hyundai i30 II Hatchback 5d Facelifting (11) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dardum
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi 136KM 100kW
Witam wszystkich. Autko mam 4 miesiące i przejechane 10000 km. Przy dojazdach do pracy ( 20% miasto 20 % autostrada reszta wioski i drogi wojewódzkie) wychodzi 5,2l . Do Budapesztu zajechałem ze średnią 4,2 ale bez autostrad. Chorwacja tam i sam 2 osoby z autostradami 5,2, Kraków - nasze morze autostrady w więkrzości i Box na dachu 4 osoby i zaprany bagażnik 6,4ltr ale jechane było szybko 140 nie schodziło z licznika za często.Kraków-Ustrzyki...
~Adam
Hatchback 5d Facelifting 1.4 MPI 100KM 74kW
Na co-dzień pokonuję trasę Toruń - Bydgoszcz - Toruń, 50km w jedną stronę, 30% miasta, 70% trasy, dynamicznie, sporo wyprzedzań (z redukcją do 4 biegu i kręceniem do 4,5 tyś obrotów), średnio ze zbiornika wychodzi 7,1-7,3 litra, przy jeździe "spacerowej" na trasie, 80-90km/h bez ostrych wyprzedzań schodzi do 6,2-6,5. Na autostradzie przy 170 km/h pali przynajmniej 10l/100km. Na tą pojemność, moc i reakcję auta na gaz spalanie moim...
~Franky
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi 110KM 81kW
Autko ekonomiczne. Przy dojazdach do pracy, czyli bez szalenstw, na trasie 50km w jedna strone, spala 4,74L na Vervie, 5.01L na zwyklym ON. Tankowane zawsze na tej samej stacji i do pelna. Na autostradzie jezdzac z predkosciami do 140km/h spalanie wzrasta do 5,5L max na tempomacie. Na dluzszych odcinkach przy ekonomicznej jezdzi mozna zejsc nawet do 4,5L i to nie dlawiac silnika.
~R.M.
Hatchback 5d Facelifting 1.4 MPI 100KM 74kW
Koszt przeglądu gwarancyjnego ok.500zł więc jest O.K. Zużycie paliwa zaskakująco małe. Silnik też przeszedł jakiś facelifting .Spalanie w trasie przy prędkościach "przepisowych" to 5,0-5,2l. Autostrada 130_140km/h to 5,9-6,0l . Nie bardzo jest sens zakładać gaz.
~iwdar
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi 136KM 100kW
Tradycyjnie jak w silnikach z turbo nawet wysokoprężnych spokojna jazda poniżej 5 l/100. mocniejsze naciskanie gazu 5,5 -6,5 Miasto max 6,5 l. Do danych fabrycznych nie mogę się zbliżyć system start/stop wyłączony.
~foxter
Hatchback 5d Facelifting 1.6 GDI 135KM 99kW
Wszystko okej, jedna uwaga - auto mogłoby troszkę mniej palić, fakt że głównie jeżdżę autostradą i nie żałuję pedału gazu, ale ciut mniej i byłoby idealnie.
~zip7
Hatchback 5d Facelifting 1.4 CRDi 90KM 66kW
Mogę napisać tylko o spalaniu. Auto oszczędne jeżeli jedziemy spokojnie do 100km/h. Podczas szybkiej albo dynamicznej jazdy pali bardzo dużo
~MichalREP
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi 110KM 81kW
Jeśli chodzi o spalanie to jest naprawdę dobrze, jeśli chodzi o techniczne sprawynto nie wiem, auto w leasingu.
~Ja
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi 136KM 100kW
Polecam serwis w Inowrocławiu, tanio, sprawnie, miło. Spalanie 5.2l- nie resetowane od wyjazdu z salonu

Usterki Hyundai i30 II

Hyundai i30 II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~sikor
Hatchback 5d Facelifting 1.6 GDI 135KM 99kW
Nie wiem wszystkiego (przejechałem 7 tys km). Przeglądy serwisowe są o połowę tańsze niż u konkurencji.
Hyundai i30 II Hatchback 5d Facelifting