Ocena kierowcy - Hyundai i30 II Hatchback 5d Facelifting

iwdar, 7 lat temu
Silnik 1.6 CRDi 136KM 100kW
Rok produkcji 2016
Hyundai i30 II Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi 136KM 100kW od 2015 - Oceń swoje auto
Inne : Wyposażenie
Inne : brak
Zakup samochodu poprzedziłem solidna analizą rynku w zakresie kompaktów do 100 tyś. zł. w jej ramach koncertowałem się na wyposażeniu, jakości wykonania oraz wrażeniach z jazdy. Hyundai I30 był ostatnim modelem którym testowałem i w mojej opinii jest najbardziej optymalnym wyborem. Posiadam najbogatszą wersje Premium z bardzo bogatym a co najważniejsze świetnie działającym wyposażeniem w to wpisuje się bardzo dobry silnik i bardzo dobrze działająca skrzynia biegów.
Generalnie bardzo lubię charakterystykę turbo diesla, ten silnik nie zawiódł mnie duży moment obrotowy w połączeniu z mocą i niska paliwożerność dają naprawdę dużą przyjemność i ekonomię jazdy. Zestrojenie silnika i skrzyni biegów wymagało nieco zmiany nawyków w stosunku do poprzednio eksploatowanego samochodu ale jest naprawdę dobrze.
Zero haczeń. Skrzynia pracuje bardzo lekko. Przełożenia maja krótki skok. Dokładnie tak jak lubię. Może nieco inaczej zestroiłbym przełożenia drugiego i trzeciego biegu (dłuższa dwójka).
Co najmniej dobrze, zawieszenie jest bardzo udanym kompromisem miedzy komfortem a pewnością prowadzenia. Bardzo ciche. Układ kierowniczy daje potrzebne czucie samochodu.
Moim zdaniem najlepiej w klasie. dodatkowo pomaga kamera oraz czujniki z przodu i z tyłu.
Wszystko dobrze. Znakomity fotel kierowcy regulowany elektrycznie w kilku płaszczyznach plus podparcie lędźwiowe. Po stosunkowo krótkim czasie mimo ze przycisków regulacyjnych jest dużo obsługa staje się naturalnie niewymuszona. poprawnie działające sterowanie głosem dla części funkcji.
Bardzo dobrze działająca klimatyzacja automatyczna, Automatyczne odszranianie przedniej szyby działa bardzo pewnie i w właściwych momentach. Nawiewy dla tylnych foteli działają bardzo poprawnie.
Według mnie czołówka w klasie kompakt. Z przodu miejsca bardzo dużo pozycja z kierownicą komfortowa (mam 180 cm)
Chyba jedyny mały minus powyżej 130 km/h chciałbym żeby było nieco ciszej.
Tradycyjnie jak w silnikach z turbo nawet wysokoprężnych spokojna jazda poniżej 5 l/100. mocniejsze naciskanie gazu 5,5 -6,5 Miasto max 6,5 l. Do danych fabrycznych nie mogę się zbliżyć system start/stop wyłączony.
Zawsze mogło by być lepiej ale jest co najmniej bardzo dobrze za to wyposażenie i ten silnik.
Na razie zero jakichkolwiek niedomagań. W ogóle nie bierze oleju.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 136KM 100kW [l/100km]