Lista ocen Hyundai i30 II (75) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 54 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł Lesik
Hatchback 5d 1.6 MPI 120KM 88kW
Automatyczna klimatyzacja działa idealnie i bez zarzutów. Dodatkowo jest czujnik, który wykrywa parującą się szybę przednią i wchodzi automatycznie w specjalny tryb usuwania parującej szyby. Dzieje się to jak tylko szyba zaczyna parować, a nie jak jest za późno - bardzo dobrze! Ogrzewanie działa szybko, a klimy w obecnych warunków pogodowych, nie zdołałem przetestować (listopad).
~Bartosz W
Wagon Facelifting 1.6 CRDi 110KM 81kW
Niestety wentylator zapewnia tylko 4-poziomową regulację siły nadmuchu. Klimatyzacja wystarczająco wydajna, natomiast z ogrzewaniem rewelacji nie ma -jest przeciętne. + Za klimatyzowany/ogrzewany schowek pasażera. Wentylator wymieniałem ze względu na piszczenie i nie przyjemne dźwięki. Nie jest to rzecz tania jeśli chcemy dobry zamiennik.
~Mirgor
Hatchback 5d 1.4 MPI 100KM 74kW
mokro, zimno i więcej jak 2 osoby na pokładzie - wentylacja nie wyrobi z szybami. Automatyczną klimatyzację przy ogrzewaniu - trzeba ręcznie korygować (w górę), tzn. temperaturę ustawioną 25 utrzymuje cały czas, ale dla mnie to za gorąco. Przy temp. ustawionej
~R.M.
Hatchback 5d Facelifting 1.4 MPI 100KM 74kW
działa bardzo dobrze . Kabina szybko się nagrzewa jak i ochładza. Wersja classic plus ma klimę manualną ale po nastawieniu temperatury naprawdę nie ma potrzeby grzebania w nastawach. Fajne są różne wybory nawiewów i mimo jazdy zimą szyby nigdy nie zaparowały.
~Kammbel
Wagon 1.6 GDI 135KM 99kW
Dwustrefowa automatyczna klimatyzacja, automatyczne odparowanie szyby przedniej, jonizowanie powietrza, same bulgulatory
~radmor
Wagon 1.6 CRDi 110KM 81kW
Klima chłodzi szybko i wydajnie - gorzej w zimę z ogrzewaniem. Grzać zaczyna po około 10 km jazdy więc na krótkie trasy po mieście w zimę trzeba się grubo ubrać. Fajnie rozwiązana manualna klima - nie wygląda ubogo a pozwala dowolnie sterować nawiewem.
~rafal.api
Hatchback 5d 1.6 CRDi 110KM 81kW
Auto w zimie nagrzewa się sprawni i całkiem szybko. Przydałoby się jedynie ogrzewanie przedniej szyby i nawiew na tylne siedzenia (być może dostępne od wyższych wersji wyposażeniowych). Klimatyzacji nie było jeszcze jak sprawdzić. Schowek klimatyzowany działa
~czaro13
Wagon 1.6 CVVT 120KM 88kW
Strefowy klimatronik, nie ma najmniejszych problemów z osiągnięciem żądanej temperatury, czy to przy ogrzewaniu, czy przy chłodzeniu. Przy dużej wilgotności specjalny program auto, szybko radzi sobie z zaparowanymi szybami.
~Adam
Hatchback 5d Facelifting 1.4 MPI 100KM 74kW
Zimą albo zimne nogi albo zaparowane szyby zanim się dobrze nagrzeje, a zajmuje mu to kilka chwil. Przy większych prędkościach i ujemnych temperaturach pokrętło ogrzewania musi być cały czas na max lub prawie na max.
Dziennik kosztów dla Hyundai i30 II
6,1
9,2
~MichalREP
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi 110KM 81kW
Dwustrefowy klimatronik daje sobie radę bez problemów. Jedyny minus to techniczny zwiazany z gazem w układzie klimatyzacji tj R-1234a który w serwisie jest bardzo drogi. No ale ja mam służbowy wiec mnie to lotto :)