Lista ocen Hyundai i30 II Wagon (24) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~radmor
Wagon 1.6 CRDi 110KM 81kW
Bardzo krótkie 2 pierwsze biegi co w połączeniu z małym dieslem powoduje konieczność częstego mieszania lewarkiem w mieście. Sama skrzynia działa bardzo fajnie - w miarę krótkie skoki i lekkie prowadzenie drążka. W mieście wyczuwalny brak dwumasy - na początku przy dynamicznym ruszaniu miałem problem z szarpaniem ale po wyczuciu sprzęgła coraz rzadziej mi się to zdarza.
~Wojtek
Wagon 1.6 CVVT 120KM 88kW
skrzynia biegów w wersji benzynowej słabo współpracuje ze sprzęgłem, nie moge sie nauczyć jeździć żeby nie szarpało, a przejchałem ponad 300 tys innymi samochodami i nie miałem takiego przypadku, biegi wskakują precyzyjnie. Wyprzedzanie na trasie przy predkosci 80km/h tylko na trzecim biegu. NA 4 wyprzedzamy przy 100 km/h, na szóstce nie wyprzedzamy- nie da rady.
~baka1408
Wagon 1.6 CRDi 110KM 81kW
Przełożenia są dobrze dobrane do silnika, 6-tke można wrzucić już przy 90 na godzinę, a jednocześnie ciągle nie przekraczamy 3000 obrotów przy 150 km/h. Jedyny minus, to fakt, że skrzynia dosyć mocno \'haczy\', przynajmniej w moim modelu. Ciężko się redukuje, bo choć same biegi wchodzą intuicyjnie, to jednak nie da się ich zmieniać w bardzo krótkim czasie.
~kaktus
Wagon 1.4 CVVT 100KM 74kW
Jeździłem już kilkunastoma markami i pierwszy raz w Życiu spotykam się z taką skrzynią. Niesamowicie krótkie przełożenia. Przy 50km/h trzeba jechac już na 5 biegu. Powyżej 110 km/h silnik wyje jak potępieniec. W mieście nieustanne wajchowanie. Coś się dzieje ze przęgłem (czasami trzeba 2 razy wciskać aby wrzucić bieg)- - jak w starym Starze:)
~Filip
Wagon 1.6 CRDi 110KM 81kW
Wszystko ok. Biegi wchodzą fajnie, lekko, pewnie. U mnie problem zaczyna się z synchronizatorem 6-biegu. W razie czego, kolejna skrzynia to koszt 500zł- nie opłaca się wymieniać synchronizatora. Sprzęgło nie wytrzymuje za długo, choć u mnie 230tys. Nie ma dwumasy. Wymieniałem- koszt z robocizną 800zł ;)
~Kammbel
Wagon 1.6 GDI 135KM 99kW
Po zakupie wymieniłem olej w skrzyni, wysprzęglik i płyn hamulcowy cały i do teraz nie mam żadnych zastrzeżeń co do pracy skrzyni biegów, gładko wskakują, bez oporu i nie trzeba "szukać" biegów, przerzucanie biegów bardzo intuicyjne. 6-biegów - coś pięknego na trasy
~CKaye
Wagon 1.6 CRDi 110KM 81kW
Od 120 000 coraz mniej precyzji. Wg mnie bardzo niewygodne przełożenia dźwigni, co utrudnia intuicyjną zmianę. Zdarzają się sytuacje, gdzie zamiast "3" lądujemy na "5"...
~grabowski.gb
Wagon 1.6 CRDi 110KM 81kW
Bez uwag. Manual 6 biegów spisywał się bardzo dobrze. Biegi wchodziły precyzyjnie i z łatwością - co bardzo podobało się mojej żonie. Sprzęgło pracowało bardzo lekko.
~banan
Wagon 1.4 CVVT 100KM 74kW
6 biegów to ciekawa opcja tego samochodu. Ale mimo wszystko 140 km/h jedziemy przy 4000 obr/min co jest raczej dziwne, bo w Focusie MK2 miałem identyczną konfigurację przy
~freon
Wagon 1.6 GDI 135KM 99kW
Ten element wszyscy oceniali b. dobrze. Ja na razie czuję mały dyskomfort - ale to może jeszcze się ułoży:) W skodzie wydaje się, że biegi chodzą lepiej.
Hyundai i30 II Wagon