Lista ocen Hyundai i30 III (58) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 64 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Chudini71
Wagon 1.4 MPi 100KM 74kW
Na plus napewno można zapisać Hyundai-owi szybkie pozbywa nie się wilgoci z wnętrza samochodu. Tak poza tym wszystko tak jak ma być, ciekawostką jest możliwość regulacji temperatury osobno dla kierowcy i pasażera. Nawiewy dla tylnych miejsc znajdujące się na końcu tunelu środkowego niestety tylko w najbogatsze wersji, tak pozostają tylko kanały wentylacyjne pod przednimi siedzeniami.
~ja?
Wagon 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Ogrzewanie foteli (łącznie z odcinkiem lędźwiowym) i kierownicy w standardzie w wersji Komfort. Auto białe, więc klima nie ma dużo pracy. Bardzo poważnie podchodzi to zadanej temperatury w lecie, nie ma mowy o jeździe z ustawionymi 22 st., raczej 25 lub 26, czyli tyle, ile faktycznie jest w kabinie latem.
~Dominik
Wagon 1.6 CRDi 110KM 81kW
Auto przy obecnych przymrozkach dogrzewa się szybko. Na początku po minucie czuć letnie powietrze (chyba jest nagrzewnica elektryczna) a po 2-3 km. jest ciepło. Pełna temperatura robocza średnio przy 6-8 km oczywiście gdy na zewnątrz jest 2 stopnie bo latem błyskawicznie. Klima super, działa prawidłowo.
~fracz
Hatchback 1.4 MPI 100KM 74kW
Na minus - czynnik klimatyzacji R1234. Nie wiem dlaczego to pchają skoro można wszędzie przeczytać że stary był wydajniejszy i tańszy, a ten wcale taki ekologiczny nie jest. Poza tym klimatyzacja strefowa działa bez zarzutu, ogrzewanie także. Porządny nawiew na przednią szybę - odparowuje bardzo szybko.
~Mariusz
Hatchback 1.4 T-GDI 140KM 103kW
Pierwsze moje auto gdzie nie wiem co to zaparowana szyba, jeszcze nigdy nie musiałem uruchamiać funkcji odparowania. Działa super. Podgrzewana kierownica i fotele również działają szybko i sprawnie, co ciekawe fotele grzeją też lędźwie a nie tylko tyłek.
~Michał
Hatchback Facelifting 1.5 DPI 110KM 81kW
Przewietrzanie za pomocą systemu wentylacyjnego jest słabe, nadmuch powietrza bez wspomagania klimatyzacją nie radzi sobie z utrzymaniem przeźroczystości szyby przedniej. Otwarcie okien tylnych więcej niż na 3 cm powoduje dudnienie powietrza (wiry powietrzne)
~Bartol_kbk
Fastback N 2.0 T-GDI 275KM 202kW
Klimatyzacja działa bardzo dobrze i bardzo sprawnie. Chłodzi jak opętana. Fotele i kierownica bardzo szybko się nagrzewają. Silnik dość szybko się nagrzewa i ogrzewanie nawet w mrozy szybko ogrzewa wnętrze. Bez zastrzeżeń.
~Jacek
Wagon 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Bez zastrzeżeń. Bardzo szybkie odparowywanie szyb w zimie. Nie obraziłbym się natomiast, gdyby było dostępne dodatkowe ustawienie mocy nawiewu pomiędzy 0 a 1. Bo bardzo często 1 jest już dla mnie zbyt mocna.
~magisterek
Wagon 1.4 MPi 100KM 74kW
wentylator trochę piszczy na jedynce, trzeba będzie chyba się udać do serwisu na wymianę bo wygląda jakby łożysko padło. Klima pięknie działa. Grzeje również dobrze.
~Sylwester
Wagon 1.6 CRDi 110KM 81kW
bardzo długi czas na odparowanie szyb w okresie jesiennym, przy włączeniu dmuchawy na szyby nie zwiększa się moc dmuchawy na maksa jak to ma miejsce w octavii i astrze