Lista ocen Hyundai i30 III (74) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~balabushka
Hatchback N 2.0 T-GDI 275KM 202kW
No i tutaj było moje pierwsze duże zaskoczenie na plus już podczas jazdy testowej. Oczywiście można ustawić dzwięk rury wydechowej na sportowy, wtedy brzmi jak rajdówka i wewnątrz też fajniw to brzmi. Natomiast przy prędkościach powyżej 160 (wypróbowane na autostradzie w Niemczech) jest dość głośno. Ale - no właśnie - w wersji Performance w sandardzie jest również ustawianie tego jakie brzmienie ma mieć samochód i w momencie jak przełączyłem...
~ja?
Wagon 1.4 T-GDi 140KM 103kW
Tutaj można zauważyć, że jest do dość budżetowe auto, ale nadal jest to dobrze zakamuflowane. Jadąc na trasie jest bardzo cicho, również dzięki niskim obrotom silnika (na 7mym biegu 110km/h to ok. 2000 RPM). Natomiast w nieruchomym aucie można zauważyć, że od pewnych kierunków wyciszenie jest dość słabe, przez sekundę piesi rozmawiający na chodniku zdają się być wewnątrz auta, na początku aż sprawdzałem, czy szyba z tyłu nie jest opuszczona....
~Grzegorz
Hatchback 1.4 T-GDI 140KM 103kW
Samochód dobrze wyciszony, szczególnie z odgłosów silnika i szumu opływającego powietrza. Właściwie jedyny szum docierający do kabiny samochodu to szum opon, ale tutaj również ma znaczenie rodzaj nawierzchni po której jeździmy. Na minus to brak wyciszenia lub słabe wyciszenie tylnych nadkoli, słuchać kamyki jak jedziemy po żwirowej drodze. Tutaj Hiundai musi popracować nad lepszym wyciszeniem tylnych nadkoli.
~Karol
Hatchback N 2.0 T-GDI 275KM 202kW
Wyciszenie nadkoli jest średnie co najwyżej, a szum opon jest głównym źródłem hałasu podczas jazdy. Oczywiście nie oczekuje się ciszy od sportowego auta ale w trybie normal robi się tak cichy, że szum opon zaczyna być zauważalny. Na szczęście jest szum spoza zakresu częstotliwości mowy ludzkiej, więc rozmowa nie jest tak utrudniona jak np w moim bmw e36, które niby szumi podobnie ale nie da się nikogo usłyszeć
~Paweł
Wagon 1.4 MPi 100KM 74kW
Kupiłem w drugiej połowie 2018 wersje na 2019 w której podobno coś poprawili w tym względzie. By może to tylko opowieści handlowca ale jest ok, do 120 fajnie i cicho, szczególnie na letnich oponach. Powyżej tej prędkości lub na zimowych też ok, nie trzeba wrzeszczeć czy włączać radia na maksimum. Jak na taką cenę i klasę pojazdu jestem pozytywnie zaskoczony.
~Bartol_kbk
Fastback N 2.0 T-GDI 275KM 202kW
Wyciszenie jest dość przeciętne. Jest to zwłaszcza męczące podczas dłuższych tras z prędkościami autostradowymi, słychać koła ( zwłaszcza zimowe) i szumy powietrza. Podczas jazdy po mieście i dookoła miasta jest OK. Dzięki niedomaganiom wyciszenia, bardzo dobrze słychać wydech , który w trybie N daje prawdziwy koncert strzałów i " pierdów" !!!! :-)
~Seba
Hatchback N 2.0 T-GDI 275KM 202kW
Będzie kolejne porównanie z honda - w 'N'ce jest znacznie ciszej jeśli chodzi o silnik. Dodatkowo żadne szumy powyżej 140km/h tu nie występują. Nie można zapomnieć o fenomenalnym układzie wydechowym, dźwięk jest jedyny i niepowtarzalny (może być cichy w 'eco' i być diabłem wcielonym w trybie 'N') To auto ma niesamowita elastyczność konfiguracji.
~Andree2109
Hatchback Facelifting 1.5 T-GDI 48V 160KM 118kW
Według mnie dobre, choć wcześniej jeździłem gorszym samochodem pod tym względem, więc to może być moje subiektywne odczucie. Szum opon słychać, ale nie jest jakoś strasznie dokuczliwy. Silnik też słyszalny na wyższych obrotach, ale w przyjemny dla ucha sposób.
~Mariusz
Hatchback 1.4 MPI 100KM 74kW
Oprócz tego samochodu mam jeszcze 12 letniego diesla ze sporym przebiegiem i jest w nim ciszej. Denerwujące w hyundaiu są szumy opon z tylnych nadkoli , ogólne wrażenia akustyczne podczas jazdy nie najlepsze skrzypiący fotel kierowcy,dziwny rezonans z podsufitki i drzwi pasażera
~Marcin
Hatchback 1.4 MPI 100KM 74kW
Bardzo fajne wyciszenie samochodu. Na początku nawet było mi trudno się do tego przyzwyczaić i przeszkadzał mi nawet najdrobniejszy stuk czy dźwięk wewnątrz samochodu. Oczywiście, przy większych prędkościach, hałas w samochodzie jest większy, ale i tak znośny.