Ocena kierowcy - Hyundai i40 Kombi Facelifting

Michał, 7 lat temu
Silnik 1.7 CRDi 141KM 104kW
Rok produkcji 2015
Hyundai i40 Kombi Facelifting 1.7 CRDi 141KM 104kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne : system rozpoznawania poleceń głosowych
Inne : padła pompka paliwa w baku
Zdecydowałem się na ten model z 4 powodów: leasing dla nowo założonej działalności, wygląd , cena a wyposażenie które dostałem , 5 letnia gwarancja bez limitu km ( co w przypadku silnika diesla może odgrywać kolosalne znaczenie ze wzgl na koszty potencjalnych napraw). Analizowałem na ów czas ceny opla - insignia, skody - superb , forda - mondeo i VW - poprzedniego passata i Hyundai przedstawił najlepszą całościową ofertę.
te 141 km to żadne szaleństwo, ale wbrew pozorom silnik jest dynamiczny, i potrafi przyspieszyć. po przejechaniu 35 tys km nie mam uwag
przy wyższych prędkościach mam wrażenie, że auto nie do końca stabilnie zachowuje się na zakrętach.
szerokie słupki z przodu ograniczają widoczność, poza tym nie mam uwag
gdyby schowek po stronie pasażera był większy, oraz gdyby ulokowano mały schowek po stronie kierowcy po lewej stronie byłoby doskonale. przyciski są względnie umiejscowione poprawnie. można dyskutować czy drive mode i ogrzewanie fotela powinny byc tak nisko przy skrzyni biegów. W opcji wyposażenia bez nawigacji : monochromatyczny ekran jest mały, a obsługa szczególnie telefonu jest beznadziejna jeżeli chcesz wybierać nr ręcznie. natomiast doskonale działa wybieranie głosowe. jestem mile zaskoczony. system bez problemu rozpoznaje polecenia głosowe. gdybym mógł wybrać jeszcze raz dorzuciłbym te 6 tys za nawigację, i kamery cofania z większym wyświetlaczem
klima jest wydajna, aczkolwiek gdyby udało się ją bardziej wyciszyć byłoby doskonale
mnóstwo miejsca z tyłu. dzieciaki są bardzo zadowolone
spalanie w katalogu to bzdura. 1,6tdi vw to to nie jest. średnia od zakupu i po przejechaniu 35 000 km w cyklu mieszanym to 7 l /100
po pierwsze wyposażenie. za forda / opla z podobnym musiałbym zapłacić ok 15 -20 tys więcej. 5 letnia gwarancja, której na ów czas nie dawał żaden z konkurentów to duzy plus. koszty obsługi podobne do konkurencji, ale przeglądy co 30 tys.
bez zarzutu. po 35 tys km nie mam uwag
tu minus. po 34 tys hałas / buczenie z tyłu pojazdu wyraźnie słyszalne w kabinie. wizyta w ASO i diagnoza: pompka paliwa w baku. problem jest Hyundaiowi znany i dotyczy sporej liczby pojazdów. czekałem 2 tygodnie od zgłoszenia na wymianę, bo zamówiono złą część. przejechałem 2 tys z tą usterką i pod koniec auto już dogorywało. silnik zgasł po mocniejszym depnięciu w pedał gazu. na szczęście odpalił i było to już w drodze od ASO na wymianę w ramach gwarancji:)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CRDi 141KM 104kW [l/100km]

6,9