Lista ocen Hyundai i40 Sedan (15) - Silnik

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Radek
Sedan 2.0 GDI 178KM 131kW
Bałem się, że przesiadając się z Sonaty 3.3 245KM będę czuł totalny dyskomfort, ale okazało się lepiej niż myślałem. Oczywiście czterocylindrowy 2.0 nie ma takiego odejścia, jak V6, ale wielkiej krzywdy nie ma. Zwłaszcza elastyczność jest naprawdę wystarczająca. Na niemieckich autostradach utrzymywanie stałej prędkości 180-200 km/h nie stanowi żadnego problemu. Do tego wyciszenie wnętrza jest bardzo przyzwoite.
~Robert
Sedan 1.7 CRDi 136KM 100kW
Silnik generalnie jak na diesla zasługuje na wysokie noty. Jest niesamowicie cichy, kulturalny. Rozsądnie pali. Ma bardzo dobrą jak na klasę mocy (vs. konkurencja) elastyczność, co przekłada się na przyjemność jazdy/wyprzedzania. Drobną ryską na wg mnie idealnym jego obrazie jest turbodziura poniżej 2 tyś obr. Ale to może takie moje doznanie po przesiadce z pompowtryska.
~Chili
Sedan 1.6 GDI 135KM 99kW
Ten silnik ma dwa oblicza. Na postoju praktycznie niesłyszalny, w ruchu do ok. 3,5 tys. obr również. Nie dławi się nawet podczas przyspieszania od wolnych obrotów na wysokim biegu i niskiej prędkości (oczywiście słabo przyspiesza). Drugie oblicze to niezwykła ospałość do tych 3,5 tys. Nie spotkałem dotąd czegoś takiego
~mirx
Sedan 1.7 CRDi 136KM 100kW
Jak na 1700 pojemność jest ok . Na pewno są mocniejsze Moc i moment wystarczają do sprawnego poruszania się a co ważne jest niskie zużycie paliwa ps (lepszy niz 1,9 tdi PD Na wolnych obrotach minimalne przenoszą się drgania na kierownice i karoserie
~robert_stajuda
Sedan 1.6 GDI 135KM 99kW
Silnik cichutki. Przy odpowiednim dozowaniu obrotów pozwala na dynamiczna jazdę. Do prędkości 100 km/h spalanie potrafi zjeść do 6l/100km. Poźniej wirek w baku robi się coraz większy. Mi średnio pali 8,8 l/100 km. Głownie autostrady i drogi szybkiego ruchu.
~Rysiek
Sedan 1.7 CRDi 136KM 100kW
Silnik doskonały do normalnej codziennej jazy. Czasem przydałoby się jeszcze z 30KM ale ... jak się nie ma co się lubi ....
~Kb
Sedan 1.6 GDI 135KM 99kW
Jak na tak mały silnik rewelacja. Po dołożeniu modułu zwiększającego moc - jeszcze lepiej
~Foo
Sedan 1.7 CRDi 115KM 85kW
Zbyt słaby, nieelastyczne konieczność redukcji nawet o 2 biegi przy wyprzedzaniu.
~teodor
dobry na autostradę, mógłby mieć ze 30 koników więcej
Dziennik kosztów dla Hyundai i40 Sedan
6,6
7,8
~Lukasz
Sedan 1.7 CRDi 115KM 85kW
Mógłby mieć więcej koni ale wtedy by więcej palił.
Hyundai i40 Sedan