Lista ocen Hyundai ix35 (87) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 69 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Taksiarz
SUV R 2.0 CRDi 184KM 135kW
Jazdy ze skrzynią automatyczną trzeba się nauczyć. W szczególności przy wyprzedzaniu trzeba brać poprawkę, że bieg się zmieni sekundę czy dwie po wciśnięciu pedału gazu. Przy ekonomicznej jeździe trzeba "wymusić" na skrzyni wyższy bieg. Jadąc po mieście 50-55 km/h bez przyspieszania nie muszę jechać na 4 biegu z 1800 obrotów można to robić na 5 biegu, obrotów niecałe 1500. To samo poza miastem 80-85 km/h (bez przyspieszania) a samochód twardo...
~Taksiarz
SUV R 2.0 CRDi 184KM 135kW
~cvi
SUV Facelifting 1.6 GDI 135KM 99kW
Działa spoko, biegi wskakują z lekkim oporem na drążku - tak jak powinno być. Nic się nie wiesza, nic nie wyskakuje. Jednak moim zdaniem 6 biegowa skrzynia sparowana z tym silnikiem po prostu nie działa. Zbyt krótka dwójka, za mało elastyczna trójka, zamiast piątki i szóstki wystarczyłby jeden bieg. Myślę, że klasyczna 5 biegowa skrzynia, z lepiej dobranymi przełożeniami spisywałaby się tu lepiej.
~garfiledlife
SUV 1.6 GDI 135KM 99kW
6-biegów, jest okey, bieg szósty znakomicie wycisza auto na autostradzie i pozwala komfortowo podrózować z prędkościami 150-160 km/h, wtedy głośno robi się od szumu powietrza, które auto musi rozbić, sam silnik zachowuję wtedy nadal dość cicho. oczywiści eelastyczność na tym biegu jest niewielka, więc do wyprzedaznia w miescie i na trasach krajowych, zalecam 4 i 5ty bieg
~Rafal.S
SUV 1.7 CRDi 115KM 85kW
Mialem kilka samochodow w zyciu , fordy, toyote i zdecydowanie najgorsze wrazenia mam z hyundaia. Moze nie ma problemu ze znalezieniem biegu jak w starych ikarusach ale z jedynki na dwojke trzeba dokladnie najpierw wejsc na jalowy a potem na dwa bo inaczej jak po gruzie. Zaleta to krotki drazek dzwigni zmiany biegow.
~Paweł
SUV 1.7 CRDi 115KM 85kW
mi trafił się egzemplarz który czasem haczy na zimnej skrzyni biegów między 1 a 2 biegiem. na rozgrzanej skrzyni jest wszystko OK. ogólnie bardzo fajan skrzynia. miękko wchodzą biegi.bieg 6 mógłby by być troche bardziej dopasowany do szybkiej jazdy na autostradzie. przy 160km/h osiągamy już prawie max obrotów.
~MAREK
SUV R 2.0 CRDi 136KM 100kW
Nie mam uwag. Biegi wchodzą bez kłopotu, nic nie haczy. Jest 6 biegów, więc szczególnie po mieście jest dużo zmian. Komendy do zmiany (tzw. eco) biegów, żeby było ekonomicznie, nakazują zmiany dosyć szybko np 6 bieg tuż po przekroczeniu 60 km/h.Ja z reguły słucham silnika i zmieniam po swojemu ,około 10 km/h powyżej zalecanej
~werty
SUV 1.6 GDI 135KM 99kW
żadnych niedogodności nie zauważyłem, co prawda trzeba się przyzwyczaić że z 6-tego biegu korzysta się bardzo często i jak dla mnie z tym silnikiem nie jest on typowym nadbiegiem. Zdarzyło mi się że szukałem 7-mego :) W poprzednim aucie z 6-tego biegu praktycznie nie korzystałem.
~Jacek
SUV Theta 2.0 MPI 163KM 120kW
Ogólne wrażanie dobre. Trochę długie przełożenia i niewygodne położenie dźwigni zmiany biegów, ale to raczej wada wszystkich SUV'ów. Podczas zmiany biegów odnosi się wrażenie, że nie operuje się skrzynią, a joystickiem, chodzi bardzo lekko.
~Łukasz
SUV Facelifting 1.6 GDI 135KM 99kW
Po przebiegu 1000 km trzeba było ją wymienić - totalnie rozwalone łożyska na wałkach. Średnio znosi wysokie obroty, a biegi trzeba bardzo często zmieniać co doprowadza jazdę po mieście do katorgi przy dźwigni zmiany biegów - rzadko można ją puścić.