Ocena kierowcy - Hyundai ix35 SUV

dadick, 11 lat temu
Silnik R 2.0 CRDi 184KM 135kW
Rok produkcji 2011
Hyundai ix35 SUV R 2.0 CRDi 184KM 135kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczny i zwawo reagujacy na dodanie gazu.
Ogolna ocena bardzo pozytywna. Trzeba miec na uwadze ze to samochod z tej nizszej polki i ptzez to wnetrze jest duzo bardziej plastikowe niz w moim poprzednim aucie (Volvo XC70). Jednak roznica cen miedzy tymi samochodami rekompensuje te braki. Jesli komus nie zalezy na markowym znaczku na masce uwazam , ze jest godny polecenia- szczegolnie z tym mocniejszym silnikem wysokopreznym. A to , ze ludzie mowia ze to tylko Hyundai mnie wcale nie rusza.
Mile zaskoczenie dot. silnika. Wystarczajaco mocny do zwawego poruszania sie tym autem, reaguje zwawo na dodanie gazu.
Tutaj troche rozczarowanie. &-cio biegowy automat czasem sie gubi w jezdie miejskiej lub pod wzniesienia co wyraza sie niezrozumialymi redukcjami i \"szukaniem\" odpowiedniego biegu. Zmiany biegow sa jednak lynne, bez szarpania.
Oceniam na zadawalajacy. Nie ma stukow, trzaskow na nierownosciach, jest dosc sprezysty ale nie twardy
Do przodu i na boki ok. Do tylu ograniczona widocznosc ale pomaga w cofaniu kamerka oraz czujniki parkowania
Ergonomia OK. Przelaczniki w typowych mjejscach, nie trzeba sie zbytnio przyzwyczajac. Ja bym zmienil polozenie przycisku komputera pokladowego.
Nagrzewa sie dosyc wolno. Moj poprzedni samochod osiagal temp. robocza znacznie szybciej. Czesto uzywam Webasto do skrocenia tego czasu z bardzo dobrym skutkiem.
Miejsca jest wystarczajaco, pozytywnie zaskakuje pasazerow tylnych siedzen.
Jest OK. Ja osobiscie wygluszylem dodatkowo samochod i teraz jest miodzio. Bez porownania ze stanem orginalnym. Po prostu cisza.
Jesli ktos sadzi, ze 2-litrowy SUV z automatem i napedem 4WD spali 6 litrow to niech sie nie ludzi. Srednie spalanie to okolo 8 litrow, po miescie troche wiecej. Ja uznaje ten wynik za przyzwoity zwlaszcza z uwagi na dynamike silnika.
Dobry samochod za odpowiednia cene. Ma wszystko to co potrzebne przecietnemu kierowcy (szklany dach, 4WD,GPS, podgrzewane fotele przod+tyl, kamera cofania+czujniki,klucz zblizeniowy ). Doskonaly silnik wysokoprezny daje radoche z jazdy. Troche plastikowy w srodku w porownaniu z samochodami z drozszego segmentu.Bagaznik sredniej wielkosci. Ja wyrzucilem z bagaznika pelnorozmiarowe kolo zapasowe i woze zestaw naprawczy. Przez to pojemnosc bagaznika zwiekszyla sie diametralnie. No i nazwa Hyundaj zamiast BMW , jesli to komus przeszkadza.
Samochod mam od kilki miesiecy, przejechal ok.9 tys.km. Na razie wszystko w porzadku ,bez najmniejszych usterek.
Bez usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika R 2.0 CRDi 184KM 135kW [l/100km]