Ocena kierowcy - Hyundai Kona I Crossover

Silnik 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Rok produkcji 2020
Przebieg: 1 000 tys. km
Hyundai Kona I Crossover 1.6 T-GDI 177KM 130kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Auto mam od 2 miesięcy, więc za krótko na miarodajną ocenę. Jednak w tym krótkim czasie samochodem jeździ mi się bardzo dobrze i jestem zadowolony. Ciężko powiedzieć o spalaniu. Jadąc 90-110 km/h jednostajnie komputer pokazuje około 6l. Obawiałem się wysokiego spalania, ale myślę, że da się jeździć ekonomicznie. W mieście 9-11. System start-stop zawsze wyłączony. Czas pokaże czy był to dobry wybór. Auto mi się podoba wizualnie, jest oryginalne i trochę się wyróżnia.
Ok. Dynamiczny. Trochę za głośny na zimno. Nie próbowałem jeszcze większego przyśpieszenia ze względu na dotarcie jednostki.
Skrzynia dwusprzęgłowa. Zmienia biegi bardzo płynnie i szybko. Jedyną uwagę mam do zbyt wczesnego wrzucania wyższego biegu, wg mnie obroty są ciut za niskie.
jak na klasę crossoverów bardzo dobrze. Samochód jednak trochę za twardy..ale to często wina kiepskich dróg..
nie mam uwag ...
mam kamere i czujniki, lusterka boczne odpowiedniej wielkości.
super. zwykłe zegary analogowe, dobre rozmieszczenie przełączników, wygodne fotele przednie.
Klimatyzacja automatyczna wydajna.
Auto dosyć obszerne jak na crossovera
Przyzwoicie. Jeśłi ktoś kupuje auto za mniej niż 100k i oczekuje wyciszenia na poziomie mercedesa to niech idzie po rozum do głowy.
nie wiadomo, czas pokaże

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 T-GDI 177KM 130kW [l/100km]