Lista ocen Hyundai Lantra II Kombi (32) - Silnik

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Kombi 2.0 139KM 102kW
Hyundai Lantra II
doskonale zestrojona jednostka napędowa, duża dynamika i elastyczność (bez różnicy czy to trójka, czwórka czy piątka ciągnie - i to porządnie już od 1500 obr/min.) Przy redukcji do trójki od 3 tys. to torpeda a przy 4-5 tys. idzie jak rakieta (widzieć minę gościa z audi czy bmw przy wyprzedzaniu - bezcenne). Pochodzenie silnika - można podejrzewać że zaadoptowano do tego modelu całą gamę silników z mitsubishi. Ważne - dobre opony bo na słabych...
~cacekLantra
Hyundai Lantra II
Z instalacją gazową silnik nie miał najmniejszych problemów. Zamontowana najprostsza i chyba idealna dla tego auta. Auto ładnie przyspiesza od około 3 tys obrotów..do tego momentu jest przeciętnie, ale nie najgorzej. Powyżej 3 tys/obr. brzmi w środku PRAWIE jak rasowy ścigant ;);)Pięknie sportowo nawet;) Niejednemu pasażerowi podobał się ten dźwięk.
1,0
~Wr
Kombi 1.9 D 68KM 50kW
Hyundai Lantra II
Silnik diesla do tego samochodu byłby dobrym pomysłem, gdyby był on troszeczkę mocniejszy - 68KM to zdecydowanie za mało przy tej masie auta. Jeszcze jeśli jedziemy sami, bez bagaży to jeszcze jakoś się zbiera. Do miasta ok, na na trasy i na teren lekko pofałdowany odpada, bo będziemy piłować na wysokich obrotach !
Dziennik kosztów dla Hyundai Lantra II Kombi
9,3
9,7
~LUK721
Kombi 2.0 139KM 102kW
Hyundai Lantra II
Zdarzało się, że czekając na światłach, zamyślony po zmianie na zielone jeszcze raz włączałem rozrusznik, bo myślałem, że zgaszony... ale ołówek na sztorc to na nim nie ustoi. Wysilona jednostka, głośna po 3000 obr/min., a lubi kręcić... Prosta, łańcuchowa konstrukcja rozrządu i za to daję lepiej niż przeciętnie.
~MARIUSZ
Hyundai Lantra II
JEDNOSTKA NAPĘDOWA MITSUBISHI - 1,6 - 115KM A WIĘC CAŁKIEM NIEŹLE. NIESAMOWICIE ELASTYCZNA - MOŻNA RUSZYĆ Z 5 BEZ SZARPANIA, BEZAWARYJNA ORAZ EKONOMICZNA. PO TYLU LATACH NIC Z NIEJ NIE CIEKNIE W PRZECIWIEŃSTWIE DO PRODUKTÓW FIATA - KTRE ZNACZĄ SWÓJ TEREN. MOTOR HYUNDAIA CIĄGNIE NA KAŻDYM BIEGU
~conrado
Kombi 1.8 128KM 94kW
Hyundai Lantra II
silnik pracuje bez zarzutu, jak każde auto trzeba dbać filtry dobre oleje i auto bedzie śmigać długo. jak inni troche za głośnmo pow 120 km, różnica w mocy pomiedzy benzyną a gazem na LPG traci nieco dynamike ale mozna z niego wycisnąc nieco mocy wzrastra jednak spalanie więc pytanie czy to ma sens ;)
~Aero77
Hyundai Lantra II
Silnik pracuje na 100%, jedynym minusem jest spory pociąg do oleju. Moc względnie dobrana, przymula co prawda przy pełnym obciążeniu,(służy jako auto towarowe) Poprzednio posiadaliśmy kilka Opli Omega B, 2.0 16v benz. w każdym silnik był najsłabszym ogniwem.
~kwiatenzis
Kombi 1.5 88KM 65kW
Hyundai Lantra II
Silnik przejety po accencie niestety wydaje sie za słaby do auta tej wielkości. Jednak w mieście powinien wystarczyć. Za to otrzymujemy niewielkie spalanie. Silnik jest ciut za głośny jak na moje uszy. Elastyczność przy tej mocy i wadze należy pominąć.
~LUK721
Hyundai Lantra II
1,6 to pojemność, która daje szansę na przyjemne przyspieszenia we dwoje, oczywiście, sytuacja zmienia się przy czterech osobach i bagażu, wtedy nie ma co liczyć na wyprzedzanie bez emocji. Od 120km/h jest już wraźnie głośno.
~Joshi
Hyundai Lantra II
Ładnie pracuje, pomimo swojego przebiegu. W miarę elastyczny i dynamiczny, pod warunkiem, że mamy powyżej 3000obr/min. Mój rekordzik na trasie to 210km/h, nawet się nie spodziewałem :)
Hyundai Lantra II Kombi