Lista ocen Hyundai Lantra II (64) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 46 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~milord_doman@interia.pl
Sedan 1.6 114KM 84kW
Uważam, że jak na taki silnik i wiek samochodu, średnie spalanie wychodzi naprawdę dobre. Nie oszczędzam tego samochodu, jeżdże delikatnie, ale nie wolno i autko potrafi ma spalić na trasie Warszawa - Gorlice (400km) ok. 6,2 l/100. Jeśli chodzi o przeglądy, to od pewnego czasu robie je w serwisie nie autoryzowanym - koszt wynosi ok. 500zł. Praktycznie nic, poza normalnymi przeglądami nie było w samochodzie robione. Silą rzeczy wymieniany...
~kamiel11
Sedan 1.6 114KM 84kW
samochod na siebie nie zarabia wiec nie przywiazuje do tego tak wielkiej wagi. ale w trasie do 90-100 km/h okolo 9l. przy jezdzie po warszawie powiedzmy 80% miasto 20 trasa. od 10,5 do 14 litrow. spory rozrzut ale to duzo zalezy od jakosci gazu na stacjach. preferuje shell i bp. przy shell te 10,5 jak najbardzie do osiagniecia. czesci troche trudno dostepne i przez tow sredniej cenie. do vw wiadomo sa tansze. polecam sage na ordona
~b@rtek
Sedan 2.0 139KM 102kW
jezeli ktos uwaza ze ten samochod duzo pali to jest w bledzie przy spokojnej jezdzie auto pali 8litrow. na trasie mozna zejsc ponizej tej wartosci. Jesli chodzi o serwis i czesci ceny to sa one smiesznie tanie. Doslownie wszystko blacharka podzespoly elemnty eksplotacyjne itd itp. Najwazniejsze jest jednak to ze nie ma najmniejszego problemu z dostepnoscia czesci uzywanych jak i nowych oryginalnych czy zamiennych.
~Andrzej
Kombi 2.0 139KM 102kW
I tu jest mistrzostwo świata. Dynamika w połączeniu z ekonomią. Kiedy jedziemy w zakresie 1,5 do 2,5 tys. obr/min. rewelka - ja na gazie w trasie wykręcam 7.2 l/100km (niech się schowa 1,9TDI VW-na)a nie jest to żółwie tempo (100 km/h). Przy normalne jeździe 120-130 km/h rośnie do 8,5 l/100km. Miasto standardowo 10-cha a przy wyścigach na światłach wciąga nawet do 14.
~Piotr84
Sedan 1.6 114KM 84kW
Auto dość ekonomiczne jak na silnik 1.6 16 V 114KM spalanie w trasie pezy jeździe 100km/h można się zmieścić w granicy 7,5 jazda w granicy 130 spalanie około 8,5. W mieście na krótkich odcinkach przy dojeżdżaniu do pracy po 10 km w jedną stronę(korki) spali zimą około 11/100 zimą a latem myśle ze zamknie się w 10l
~JEZMEN
Sedan 1.9 D 68KM 50kW
spalanie miasto- 7 do 8l/ 100km, cena za przeglad tz.wimiana filtrów i oleju to koszt około 250- 300pln. Ostatnio wymieniłem tylko reperaturkę cylinderka hamulca- koszt: 80 pln z wymianą. Poza tym, że wymieniłem pasek rozrzadu po zakupie: 600 pln z wymianą to tylko przekładam opony z sezonu na sezon.
~beryl ewaipiotrswiech@wp.pl
Kombi 1.6 114KM 84kW
dość spore spalanie bo ponad 8 litrów ale to może dlatego że mam ciężką nogę i lubię wykorzystywać dobre właściwości silnika ;).mino iż to koreańczyk to ceny części rozsądne(komplet rozrządu + wszystkie paski-250 zł,świece NGK-50 zł,filtr oleju + powietrza-70 zł)
~OO
Kombi 1.6 114KM 84kW
w mieście potrafi wciągnąć 10-11L (Bydgoszcz) trasa najlepszy wynik jaki osiągnąłem to ok. 6L przy stałej prędkości 80-90Km/h jadąc dynamicznie na trasie 7-8L ceny części śmiesznie niskie, wiele napraw można wykonać samemu.
~Jazon
Sedan 1.8 128KM 94kW
W trasie samochód pali ok. 8.5 - 9 litrów przy predkości do 130 km/h. w mieście przy spokojnej jeździe około 10 litrów. ostatnio przerobiłem samochód na gaz - sekwencyjny, ale spalanie znacznie nie wzrosło a ekonomika raczej nie spadła.
~698740103
Sedan 2.0 139KM 102kW
podane spalanie to LPG więc jak na ten silniek to uważam że w ogole paliwa nie spala.. :) raz byłem zmuszony do baaardzo dynamicznej jazdy na benzynie (spieszylem sie do szpitala)- dokładnie nie liczyłem ale w 30l napewno się nie zmieściłem...