Lista ocen Hyundai Matrix (47) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jarek (Pomorze)
Minivan 1.6 103KM 76kW
Jeszcze nie potrafię tego należycie ocenić. Jeżdżę od miesiąca, jest zimno, no i ta klima. Poza tym moja wersja nie ma komputera a ja nie mam głowy i ochoty na obliczenia: czy to coś zmieni? Generalnie przy obecnych cenach benzyny nie ma chyba słowa "ekonomiczny" w świecie benzyniaków. Jak tylko wyskrobię parę tysiaczków: montuję instalację gazową. I nie tracę praw do trzyletniej gwarancji !!! Wypełniam pola poniżej, bo inaczej moja opinia...
~Jarek (Pomorze) part. II
Minivan 1.6 103KM 76kW
Mam wersje benzynowa i lubie depnac. Np. jadac z Czech do Szczecina przez Zgorzelec i dalej Niemcy, po zatankowaniu w Zgorzelcu, musze tankowac na ostatniej stacji przed polska granica, (ale bywa ze jade 180 km/h). Dane nt. spalania podaje orientacyjnie, nie mam komputera a spalaniem zbytnio sie nie przejmuje.
~Alek
Minivan 1.6 103KM 76kW
Samochód po mieście pali około 8 l choć w testach piszą, że powinien 9,1. Na trasie zużycie paliwa spada do 6 albo nawet mniej. Tym samochodzikiem ciężko jest jeździć zbyt oszczednie. Odgłosy z silnika nęcą do wciągnięcia go na trochę wyższe obroty. Dla sknerów jest komputerek pokładowy, który mobilizuje do oszczędnieszej jazdy
~Paweł Staniewicz
Minivan 1.8 122KM 90kW
do zaakceptowania, jest wszystko (może wersje z automatem mogą mieć kłopoty) choć 3 lata temu syn (poprzedni właściciel) kupił '"sanki" za 1600 pln, teraz są widzę za 500-700) - sanki są słabą stroną tego modelu, rdzewieją, trzeba kupować nowe, bo starych nie ma (zjadła je rdza)
~jakub
Minivan 1.6 103KM 76kW
pod wzgledem zuzycia paliwa matrix moze smialio konkurowac z fiatem 125p lub lublinem. nie mam pojecia jak oni wymyslili silnik, ktory ma pojemnosc 1.6 (!) i potrafi zezrec na trasie powyzej 10l/100km. czesci sa pewnie tanie jak barszcz, ale bez jaj! niegdy w zyciu MATRIXA!
~Jacek agnieszkasambor@interia.pl
Minivan 1.5 CRDi 110KM 81kW
Na trasie to niecałe 5 litrów ale przy pięciu osobach i max. bagażu przy wyjeździe na wakacje, po terenie to nigdy tak naprawdę nie mierzyłem ale wydaje się że zimą to ok. 7 może 8, a mam opony letnie 205, teraz na wiosnę zmienię na 195 to pewno trochę spadnie.
~Piotrek
Minivan 1.5 CRDi 82KM 60kW
Minimalne spalanie osiągnięte przy jeździe ok. 80km/h drogami krajowymi. Maksymalne natomiast w zimę, w mieście - krótkie odcinki i niedogrzany silnik. Biorąc pod uwagę gabaryty auta (zwłaszcza wysokość) spalanie ocen iam jako znakomite.
~ZWIERZAK
Minivan 1.5 CRDi 82KM 60kW
Leon z silnikiem 1,9TDi palił mniej ale tylko około 0,2-0,4 litra na 100 km. Ten też paliłby ,mniej jakby nie był taki wysoki. Wszystko sprawa nadwozia Dla mnie spalanie doskonałe, bo jak na diesla 5-6 litrów na 100 to naprawdę dobry wynik.
~Marek
Minivan 1.8 122KM 90kW
Jadąc emerycko można zmieścić się w 5.5l. Normalna jazda w trasie w granicy 7 . Miasto nie piszę, gdyż różne są miasta. Silnik bardzo dobry do gazu, więc najlepiej założyć i nie przejmować się spalaniem, może być najtańsza instalacja.
Dziennik kosztów dla Hyundai Matrix
9,2
~Jan
Minivan 1.5 CRDi 82KM 60kW
Po tak niewielkim silniku spodziewałem się niższego spalania. Nie mam \"ciężkiej nogi\" ale spalanie i 7 litrów ON/100km nie jest rzadkim zdarzeniem, jazda mieszana z przewagą miejskiej.