Lista ocen Hyundai Matrix (50) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marcin
Minivan 1.8 122KM 90kW
Trochę pozostawia do życzenia , chodzi o jej zestopniowanie. IV bieg od 40 km/h bez protestów , V bieg od 60 km/h również , spokojne wyprzedzanie możliwe jak najbardziej. Metaloceramizer do skrzyni ograniczył ciężką pracę i głośność. Momentami trudności w redukcji V->IV , skrzynia wymaga przyzwyczajenia. 80 km/h na V biegu to 2500 obr/min , 100 km/h to 3000 obr/min ,120 km/h to 3500 obr/min. trochę dużo jak na taki silnik ;(
~tomek_27
Minivan 1.8 122KM 90kW
Przełącza się lekko i precyzyjnie chodź nie zawsze.Czasami do włączenia czwórki trzeba użyć nieco więcej siły.Zestopniowanie zdecydowanie za krótkie.Przy prędkości 100 jest 3 tys.obr na biegu 5.Powyżej wyraźnie słychać silnik.Przy obrotach 4 tys.na piątce,prędkość 137km/h.Na autostrady brakuje szóstki.Dzwignia wygodnie wysoko umieszczona.
~Marek
Minivan 1.8 122KM 90kW
Może przy 1.6 jest ok, lecz przy moim 1.8 wydaje się za krótka. Auto wciska w fotel, ale nie o to chodzi. W sumie co kto woli. Trybów w skrzyni nie zmienię, to założyłem większe koła. Może nie powinno się poprawić fabryki, ale wolę gorsze przyśpieszenie a mniejsze i spalanie, i tak nie tylko tu ale w poprzednich samochodach robiłem.
~Alek
Minivan 1.6 103KM 76kW
Biegi wchodzą bardzo ładnie. Trochę trzeba uważać przy wrzucaniu wstecznego (jest w prawo dół, koło czwórki) ponieważ powinien wchodzić trochę dalej na skos, gdy się o tym zapomni można usłyszeć dziwny odgłos "ślizgania". Jest to bardziej kwestia przyzwyczajenia niż wada pojazdu
~Jarek (Pomorze)
Minivan 1.6 103KM 76kW
Nie znam się na parametrach a Matrix to mój trzeci samochód (jeszcze kiedyś miałem malucha), więc wydaje mi się, że wszystko jest w porządku. Zmiana biegów nie sprawia kłopotów, na dobrą sprawę nie trzeba za często tego robić, więc znowu dam "czwórkę".
~Albin
Minivan 1.5 CRDi 82KM 60kW
Wymaga przyzwyczajenia, np. na początku może przeszkadzać brak czucia wrzucenia "jedynki", czy siła z którą trzeba wrzucać wsteczny, jednak po przyzwyczajeniu spokojnie mogę dać tej skrzynce 5 gwiazdek.
~Piotrek
Minivan 1.5 CRDi 82KM 60kW
Przełożenia wchodzą bez problemów. Nic nie wyskakuje, nie zgrzyta. Mimo prawie 300 tys. kilometrów sprawuje się bez zarzutu. Wymieniłem raz olej po zakupie i to tyle z obsługi. Wiem tylko, że skrzynia jest.
~Jan
Minivan 1.5 CRDi 82KM 60kW
Niby poprawnie, ale jednak nie jest to skrzynia jak w Audi, gdzie to biegi można zmieniać ruchem nadgarstka, no i czasem są problemy z wstecznym, który nie chce wskoczyć.
~ZWIERZAK
Minivan 1.5 CRDi 82KM 60kW
To chyba przypadłość wszystkich Matrixów, po prostu czasami źle wchodzi wsteczny, ale wystarczy ponownie wysprzęglić skrzynie i wchodzi bez problemów. Pozostałe biegi bez zastrzeżeń.
~andma
Minivan 1.6 103KM 76kW
Największy chyba mankament. Precyzyjna ale źle zestrojona. Strasznie brakuje 6 biegu na trasie. W mieście bardzo dobrze. Nic nie haczy, biegi wchodzą na klik.