Ocena kierowcy - Hyundai Matrix

jakub, 7 lat temu
Rok produkcji 2003
Hyundai Matrix 1.6 103KM 76kW 2001-2010 - Oceń swoje auto
Inne : ze udalo sie je sprzedac
auto o charakterystycze kiosku z chinskim badziewiem polaczonego z akwarium, do ktorego ktos wlozyl silnik od starej kosiarki. jego wyglad jest wprost proporcjonalny do wlasciwosci jezdnych. jezeli ktos sie zastanawia czemy te auta nie sa popularne na polskich drogach to odpowiedz jest prosta. poprostu auto jest kiepskie. WADY: 1.fatalnie sie prowadzi 2.bardzo paliwozerne 3.tandetnie wykonane 4.wolne 5.niebezpieczne w prowadzeniu ZALETY: 1.doskonala widocznosc 2.klima i wentylacja dzialaja ok
w tym samochodzie jest montowany motor o pojemnosci 1.6, ktory portafi spalic ponad 10l/100km na trasie! nie dosc, ze jest mega paliwozerny to nie gwarantuje odpowiedniej dynamiki jazdy.
skrzynia biegow... hmmm... jak w starych fordach. podobno jest bardzo nieprecyzyjna, ale ja nie bede na to nazekal.
tu mamy prawdziwy dramat. nie wiem jaki debil wymyslil wstawianie 14" kol do auta o tak wysokim srodku ciezkosci. na zakretach auto sie niebezpiecznie przechyla, przy wyprzedzaniu nigdy nie czujesz sie pewnie, gdy naciskasz hamulec to adrenalina od razu skacze. DRAMAT, MASAKRA i PORAZKA
auto o urodzie kosza na smieci polaczonego z akwarium nie moze miec zlej widocznosci.
ergonomia taka se... siedzenia wmiare wygodne, niby wszystko pod reka, ale zegary poustawiane w caly swiat. kto co lubi. mnie ani nie drazni ani nie zachwyca.
to chyba jedna z niewielu zalet tego pojazdu. klima i wentylacja dzialaja prawidlowo.
przestrzen dla kierowcy ok. jest to male auto wiec nie ma co go porownywac do wygodnych samochodow, ale spokojnie mozna wytrzymac dluzsze podroze. pasazerowie chyba tez nie maja co marudzic. troche malo miejsca w bagazniku.
przy 80km/h jest glosno, przy 100km/h jest bardzo glosno, przy 120km/h jest bardzo, bardzo glosno, przy 160-170km/h tracisz sluch (to chyba byla najwyzsza predkosc do ktorej rozpedzilem matrixa)
pod wzgledem zuzycia paliwa matrix moze smialio konkurowac z fiatem 125p lub lublinem. nie mam pojecia jak oni wymyslili silnik, ktory ma pojemnosc 1.6 (!) i potrafi zezrec na trasie powyzej 10l/100km. czesci sa pewnie tanie jak barszcz, ale bez jaj! niegdy w zyciu MATRIXA!
samochod kosztowal malo i jest chu..owy, wiec stosunek jakosci do ceny uwzam za przecietny.
jeszcze nie wiem.
jeszcze nie wiem.