Ocena kierowcy - Hyundai Matrix

Jarek (Pomorze) part. II, 16 lat temu
Rok produkcji 2004
Hyundai Matrix 1.6 103KM 76kW 2001-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzen, widocznosc, wytrzymalosc.
To moj drugi wpis nt tego samochodu. Jezdze nim juz od ponad 2 lat. Bylem nim wiele razy w Czechach, Krakowie, w zeszlym roku na Ukrainie. W zeszylm tygodniu zaliczylem Aachen, Maastricht i Bruksele, w wiekszosi przypadkow z trzema badz czterema pasazerami. Polecam to autko kazdemu, zwlaszcza rodzinkom z 2 dzieci. Szczerze mowiac to autko nie ma w sobie wiele finezji, ale jest nie do zdarcia.
Temu silnikowi naprawde nic nie mozna zarzucic. Spisuje sie bardzo dobrze. Jezdze bardzo duzo i w miescie i po austostradach. Z wyprzedzaniem nie mam klopotu.
Czasami nie trafiam w "trojke". Moze to moja wina...
Wszystko dobrze. Samochod nie buja, nie przewraca sie na szczecinskich rondach, a i w gorach na serpentynach spisuje sie poprawnie. Zaliczylem tez Ukraine latem 2006 a tam nie ma drog (opinia ukrainskiego kierowcy)
To jest niewatpliwa zaleta tego samochodu. Widze wszystko dookola. Moje dzieci siedzace z tylu sa ponad wszystko. Patrza z gory na inne dzieci siedzace w tzw. lepszych samochodach. To wszystko zaleta wielkich okien z tylu.
Wszystko na swoim miejscu. Juz polubilem zegary na srodku konsoli. Kiedys przeszkadzal mi brak kontroli swiatel mijania, ale to szczegol, da sie zyc.
Bardzo dobrze, choc rzeczywiscie w deszczowe dni i zima musze sie wspomagac klmatyzacja, zeby usunac mgielke z przedniej i bocznych szyb.
Bez dwoch zdan doskonale, nawet jak z tylu siedza trzy osoby (dwa foteliki + dorosly). Wiem, bo bywalo ze jezdzilem z tylu w roli pasazera.
Tu rzeczywiscie bywa roznie, ale jak sie jezdzi spokojnie to nie ma co narzekac.
Mam wersje benzynowa i lubie depnac. Np. jadac z Czech do Szczecina przez Zgorzelec i dalej Niemcy, po zatankowaniu w Zgorzelcu, musze tankowac na ostatniej stacji przed polska granica, (ale bywa ze jade 180 km/h). Dane nt. spalania podaje orientacyjnie, nie mam komputera a spalaniem zbytnio sie nie przejmuje.
Moim zdaniem rewelacja. Kupilem go nowiutkiego w 2005 aczkolwiek na wyprzedazy rocznika 2004. Kostowal mnie 50 tys. zl. Nigdzie u konkurencji nie bylo to mozliwe, a rozgladalem sie i za Zafira, C-maxem, Scenic-iem, Xsara Picasso.
Na razie (2 lata eksploatacji) drobiazg. Centralny zamek nie zawsze zamyka wszytskie drzwi z pilota. Nie wiem jednak czyja to wina- moze bateria. Pojade na przeglad to mam nadzieje ze sprawa sie wyjasni.
Nigdy jak na razie mnie nie zawiodl.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 103KM 76kW [l/100km]

7,7