Lista ocen Hyundai Pony III 1.5 72KM 53kW 1985-1990 (22) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bartek-b@epf.pl
Sedan 1.5 72KM 53kW
Skrzynia naprawde nie lubi szybkich zmian biegów. Zgrzyty są czasami odczówalne, zdarza sie że wsteczny haczy. Słyszałem że można to poprawić wymianą oleju. Niewiem jeszcze nie eksperymentowałem.
~Piotjak
Sedan 1.5 72KM 53kW
Zmiana biegów na zimnym silniku nie jest łatwa (szczególnie 1 i 2 bieg). Polecam nowym nabywcom zaopatrzyć sie w linki zmiany biegów bo później może byc problem. Poza tym skrzynia pracuje przyzwoicie.
~Deltree
Sedan 1.5 72KM 53kW
Jak dla mnie super... Zadnych luzow, biegi wchodza plynnie, sztywniutko i nie wyskakuja, synchronizatory tez ok. Co do samych przelozen to sa dosc krotkie i mysle ze optymalnie dopasowane do mocy silnika.
~K.H.
Sedan 1.5 72KM 53kW
dobra tylko trzeba spokojnie zmieniać biegi bo przy bardzo szybkiej zmianie może chaczyć.Moja była robiona przez poprzednich właścicieli więc niewiem co się posypało.
~sdanhel@op.pl
Sedan 1.5 72KM 53kW
nie lubie mieszac biegami(moj typ to automat- niestety). uwazam ze biegi powinny wchodzic same a tutaj wchodza idealnie- oprocz wstecznego. dla mnie super
~MINART
Sedan 1.5 72KM 53kW
Nie mam z nią większych problemów,po zapaleniu biegi nie wchodzą lekko,ale nie jest znowu tak źle.Po chwili już można je wbić bezproblemowo.
~lukas89
Sedan 1.5 72KM 53kW
Krótkie przełożenia powodują że szybko dochodzi do 4 biegu i...co dalej???szkoda że nie ma 5 biegu bardzo by sie przydał
~jlew(at)poczta.fm
Sedan 1.5 72KM 53kW
Jedynka czasami ciężko wchodzi a wsteczny czasami wypada (slyszalny grzechot) trzeba przytrzymac bo nie wchodzia
~Łukasz
Sedan 1.5 72KM 53kW
Nie narzekam, czasem jedynka ma pr4oblem i standartowo wsteczny ale poza tym nie mam nic do dodania
~michał
Sedan 1.5 72KM 53kW
Chodzi bardzo gładko, pozwala na szybką zmianę biegu jednak czasem jest problem z 3 biegiem i wstecznym.