Lista ocen Hyundai Santa Fe I 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW 2001-2006 (24) - Silnik

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mc_abra@op.pl
Terenowy 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW
Silnik mało dynamiczny, za słaby w stosunku do masy samochodu. Trzeba nauczyć się nim w miarę dynamicznie jeździć, w każdym razie daje radę. Pracuje cicho i kulturalnie. Na wolnych obrotach miarowo cyka- w porównaniu z TDI VW z tych lat- inna epoka :) Przy wyprzedzaniu jak się człowiek przyzwyczai również nie ma strachu. Jednostka godna polecenia. Dosyć cicha, zresztą większy szum powoduje opływające powietrze niż silnik. Jedno co mnie...
~obiektywny
Terenowy 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW
Do cudów techniki silnik 2.0 125KM CRDi Hyundai\'a nie zostanie zapisany z całą pewnością, ale i tak bardzo pozytywnie zaskakuje. Dysponuje zadowalającą mocą, całkowitą bezawaryjnością, bardzo cichą pracą (po rozgrzaniu) i niskim spalaniem. Gdyby był bardziej elastyczny i nie wprawiał całej budy w rezonans (przy zle dobranym biegu) oraz miał ze 30KM wiecej to oceniłbym go na 5 a tak \"tylko\" 4.
~emmanuelek
Terenowy 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW
Ja mam trochę mocniejszy, bo mam automat. Nie jest to wyścigówka, ale przy tej masie dynamika jest więcej niż zadowalająca. Z wyprzedzaniem powyżej 100 km/h nie ma problemu pod warunkiem, że robimy to na \"manualu\". Nawet na chorwackich górzystych autostradach w pełni załadowany i z boksem utrzymywał \"tempomatowe\" 150, choć nie bez wysiłku
~kombi
Terenowy 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW
SANTA FE !!!!! MAM GO ROK NO I CO MAM NAPISAĆ?????LEJE PALIWO I JADĘ ...... NO CÓŻ OSZCZĘDNY NIE JEST ..... ALE MĄŻ NIE CHCE GO ZAMIENIĆ NA NIC INNEGO , A JA??????? PORÓWNUJĘ GO DO INNYCH NASZYCH SAMOCHODÓW I RESZTA WYPADA BLADO ..... WYGODNY, DUŻY ,NIEZAWODNY,EFEKTOWNY.CHCIAŁAM RAV4 ALE TERAZ WOLĘ MOJEGO SANTANĘ....
~zbyszek
Terenowy 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW
za słaby jak na tak duże auto z napędem na 4 koła. długo się nagrzewa.. można przejechać 30 km i dopiero czuć, że silnik chodzi jak powinien i nie szarpie. redukcja biegow i trzymane na obrotach przed kazdym wyprzedzaniem, bo brakuje mocy, ale jadąc samemu, bez obciążenia.. jest ok
~ganjas
Terenowy 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW
Zaczal bardzo dobrze jezdzic ale dopiero po skorygowaniu silnika chipem. Dolozylem ok. 35 koni i teraz jest to inny samochod polecam wszystkim majacym diesle 113 konne. Koszt ok. 1 500 zlotych spalanie sie nie zmienilo.
~admet39@wp.pl
Terenowy 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW
Na tak duże i ciężkie auto - silnik o numer za mały ! Przyszpieszanie pod górę (nieduża górka) z predkości n.p. 80 km/godz( żeby n.p. wyprzedzić TIR-a) FATALNE ! Sama praca silnika - ok
~tofi
Terenowy 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW
Silnik pracuje cichutko, co prawda jest to mój pierwszy diesel więc za wiele porównań do innych modeli nie posiadam, opieram się na własnych odczuciach, które na chwilę obecną są bardzo pozytywne
~krzysiekf06
Terenowy 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW
Bałem się każdego ranka "czy tym razem zapali" a dbałem o niego jak tylko się dało, świece, filtry nawet akumulator a przyszedł mróz -1 i ... cisza pod maska bo nie odpalił

Usterki Hyundai Santa Fe I

Hyundai Santa Fe I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~zackart
Terenowy 2.0 CRDi 4WD 113KM 83kW
Calkiem przyjemna praca silnika jak na diesla, w miare cichy, silnik to jeden z mocniejszych punktow tego modelu. Niestety jak na ta wage nieco za slaby, przydaloby sie 20 koni wiecej.