Lista ocen Hyundai Sonata II (23) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~piotrus@poczta.onet.pl
Sedan 2.0 95KM 70kW
Skrzynke uwazam za rewelacyjna. Ktos niezle pomyslal wybierajac przelozenia. Praktycznie nie mozliwe jest ruszenie z piskiem opon, ( to bardzo dobrze) a za to bardzo dobre przyspieszenie 80-130, czyli wyprzedzanie w warunkach drogowych. Jezdzilem wieloma autkami od corsy, przez a4 do merc e klasa, i nie widzialem tak zrownowazonej skrzynki biegow na calym zaktresie mocy. wiekszosc szapie na niskich biegach lub brakuje mocy przy wyprzedzaniu....
~Krzysztof
Sedan 2.0 i 16V 139KM 102kW
Trudności niekiedy sprawia I bieg, z piątym trzeba mieć trochę wyczucia.Pierwsza skrzynia rozpadła się na kawałki po 40 tys. km. W POLSCE nie wiedzieli co z tym zrobić, w Magdeburgu nopwa skrzynia była na telefon w ciągu 2 dni za całkiem nieduże pieniądze (ok. połowy ceny skrzyni Toyoty). Precyzja działania pozostawia dużo do życzenia.
~ADASZELAZNY@HOTMAIL.COM
Sedan 2.0 i 16V 125KM 92kW
WRAŻENIE ŻE SĄ "LUZY" , DŁUGIE PRZEŁOŻENIA, SZCZEGÓLNIE PRZY SZYBKIM PRZYSPIESZANIU CZAS ZMIANY BIEGU JEST NIEAKCEPTOWALNY - NIE POLECAM DO KUPNA KIEROWCOM ZE SPORTOWYM ZACIĘCIEM, Z MIEJSCA RUSZA OCIĘŻALE NATOMIAST ELASTYCZNOŚĆ PRZYSPIESZEŃ 80-180 KM JEST BEZ ZASTRZEŻEŃ- MOŻECIE POKAZAĆ DYMEK WIĘKSZOŚCI SAMOCHODÓW Z SILNIKAMI PONIŻEJ 2 L
~SCORUPA
Sedan 2.0 i 16V 125KM 92kW
Skrzynia jest wygodna w jeździe po mieście ,na trasie jadąc autostradą ze zwykłą skrzynią też nie trzeba sięgać do lewarka ,daję4 a powinno być między 4 a 5
~ml
Sedan 2.0 i 16V 125KM 92kW
Skrzynia jest zestopniowana do spokojnej jazdy.Koniecznie należy sprawdzać poziom oleju.W mojej skrzyni wyleciał olej i trzeba było dokonać wymiany łożysk
~mar_przem@poczta.onet.pl
Sedan 2.0 i 16V 125KM 92kW
wszystkie biegi wchodzą lekko, brak zgrzytów czy utrudnionego włączania, jak dla mnie trochę za duży skok lewarka
~Grzegorz Ciąpała
Sedan 2.0 i 16V 139KM 102kW
Fatalna skrzynia biegów, zacinająca sie i bardzo delikatna. rozleciała mi się bardzo szybko.
~Jarek Idzior
Sedan 2.0 95KM 70kW
Zbyt długie przełożenia, ale dobrze zestopniowane. Nie trzeba często zmieniać biegów.
~hornet1@wp.pl
Sedan 3.0 i V6 142KM 104kW
automat - koniecznie wymieniać olej i filtr zgodnie z instrukcją
~jstoki@poczta.onet.pl
Sedan 2.0 95KM 70kW
Małe problemy przy wrzucaniu dwójki. Coś tam się czasami blokuje.