Lista ocen Hyundai Sonata III (41) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 43 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~piotrw
Sedan 2.7 178KM 131kW
4 stopniowy automat biegi wchodzą płynnie. Nie ma co się bać automatycznej skrzyni w tym samochodzie. Skrzynia jest bardzo dobrze zestopniowana. Tiptronic działa bez problemów dzięki czemu można redukować biegi ręcznie i tym samym hamować silnikiem jeśli zajdzie taka potrzeba. Pilnować poziomu oleju który nigdy mi nie ubył ale należy zmienić olej wg zaleceń producenta.
~kosa
Sedan 2.7 178KM 131kW
Płynna zmiana biegów. Niestety hyundai ograniczył jej żywotność do około 250-300 tyś km. Taka sama skrzynia jeździ w Mitsubishi Galantach i posiada zewnętrzny filtr oleju. Hyundai nie zastosował zewnętrznego filtra mimo że jest na niego odlane miejsce, niestety brak możliwości założenia takiego filtra.
~roomzeis
Sedan 2.5 V6 160KM 118kW
Automat, 4 biegowy; Bardzo zwinnie i delikatnie przerzuca biegi, stosunkowo szybko redukuje przy mocniejszym wciśnięciu gazu; należy jednak o nią dbać (poziom oleju) i nie jeździć na \"N\" - skończyć się to może wymianą pompy oleju (od 1000 do 2000 zł...)
~t.banel@gdynia.pl
Sedan 2.4 146KM 107kW
nigdy wcześniej nie byłem użytkownikiem automatycznej skrzyni tym samym nie wiem czy jej zachowanie jest właściwe. Odnoszę jednak wrażenie ze przy zmianie z 2 na 3 przy prędkości ok 60km/h jest lekkie szarpnięcie ale ?.............tak musi być
~helsi117
Sedan 2.0 i 125KM 92kW
Auto ma już przejechane 190 000 a skrzynia biegów chodzi jak nowa .... wszystkie biegi wchodza jak po masle ;) ma dość długie biegi jak założymy opony takie jak powinny byc czyli R 65 to wykręci na 3 do 135 - 140
~Krzysiek
Sedan 2.0 i 133KM 98kW
Drugi bieg bardzo długi (pozwala na osiągnięcie prędkości ok. 120km/h przy ok. 6,5 tys. obrotów), przez co od 0 do 100km/h niemal 1,5-tonowy samochód rozpędza się w czasie poniżej 9 sekund.
~Enigmatic
Sedan 2.0 136KM 100kW
Mam 183 cm wzrostu i jak odpowiednio ustawię fotel względem kierownicy to przekładnię zmiany biegów mam za blisko sięgając ręką, nigdy w żadym samochodzie nie miałem takiego problemu.
~e-tomek
Sedan 2.0 i 133KM 98kW
Czasami dwójka przyhaczy - rano, jak zimno - a tak to chodzi naprawdę fajnie. Biegi można wrzucać jednym palcem. Jeśli ktoś jeździł Mazdą ... to tutaj poczuje się jak w raju ;)
~dymas666@vp.pl
Sedan 2.0 i 139KM 102kW
Skrzynia, hmm, czasami dwójka denerwuje, tak dziwnie wchodzi, da się przyzwyczaić. Ogólnie strasznie zwarta, zero luzów czy czegoś takiego, bardzo gładko wchodzą biegi.
Dziennik kosztów dla Hyundai Sonata III
~stefan_bolo
Sedan 2.7 178KM 131kW
automat mimo tylko 4ch biegów radzi sobie świetnie, przy 140km/h mamy 2800 obr/m więc nie brakuje 5ki, super chodzi, nie czuć straty mocy, płynnie zmienia