Lista ocen Hyundai Sonata IV (54) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~andrzejkonarski@akon.pl
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
bardzo maly zasieg (od nowosci) pilota centralnego zamka. Reklamacje dealer ignorowal, a ja nie naciskalem. Male ryzyka samoistnego otwarcia od innych \"otwieraczy\". Rozluznila sie sprezyna w oslonie slonecznej kierowcy i pasazera. Jedna oslone wymieniono w ramach reklamacji. Bardzo miekki lakier metalizowany. Latwo go zarysowac, a kazde stukniecie innego auta podczas parkowania zostawia slad. Instrukcja obslugi zbyt czesto kieruje...
~jeździec-codzienny
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Jak dotąd nic się nie odłamało, zepsuło itp. Bardzo solidnie i starannie wykonane auto, z bardzo porządnych materiałów, widać, że Koreańczycy się postarali, skoro auto jest konkurencją do Camry. Wymiana żarówek przednich H7 bardzo łatwa, do zrobienia nawet na drodze. Jedyny problem (czysto manualny) sprawiła mi wymiana żarówki trzeciego światła stop, musiałem wejść do bagażnika (wreszcie wiem, po co jest w nim klamka od środka), ale dałem radę.
~ogotay
Sedan 2.4 i 16V 161KM 118kW
Przez ponad 2 lata użytkowania i prawie 60 tyś. przejechanych kilometrów auto zaliczyło nieco awarii. Od zacinająych się zamków w drzwiach, odklejoną uszczelkę szyby, uszkodzenie wyświetlacza w radiu, po silniczki sterujące kanałami powietrza w układzie klimatyzacji. Oprócz tego wymieniłem jeszcze czujniki parkowania, ramiona wycieraczek i naprawiłem hamulec ręczny.
~Fpioter
Sedan Facelifting 2.0 DOHC 164KM 121kW
Młode auto, zapewne niejeden by powiedział, że w tak młodym aucie nic nie powinno się dziać, więc nie powinno się awaryjności oceniać, ale ja uważam, że i w młodym aucie awarie są, mówię tu o innej marce, w której poważny remont gwarancyjny miałem już po 2 miesiącach jeżdżenia. Dlatego też mimo, że sonatę mam krótko to uważam, że bezawaryjność i tutaj mocno się liczy.
~andrew
Sedan 3.3 i 250KM 184kW
krótko jeżdzę,ale coś tam było od razu od kupna,podczas jazdy zapalały się nagle awaryjne na krótko,szczególnie na nierównościach,ale przestało narazie.......uszkodzony teleskop bagażnika,trochę dziwne na ten przebieg....ale kupiłem kompl używek za 100zł i git,zaczęła mrugac kontrolka poduszki a teraz pali się ciągle,jeszce nie wiem co jest,no i to wszystko
~Bart
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
- Slychac lekkie piski spod maski. Diagnoza mechanika: cos nie tak z sprezarka klimy. Poczakamy zobaczymy. - Po zakupie wymiana rozrzadu, plyny, filtry i klocki. - Przy zrzuceniu ze wstecznego na luz wylacza sie radio :O musze sie ponownie odpalic, czasem denerwujaca sprawa :P
~Twój Wróg
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Wentylator nawiewu niby padł. Wystarczyło go wyjąć, przeczyścić, włożyć. Działa. Sterowanie kierunkowskazami padło. Kostka od mazdy, bodajże sprzed 20 lat była w garażu. Pasowała. Działa. Z drobnych tyle. Poszła rurka od chłodzenia. Pasowała od Poloneza (!).
~Jarek
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Pękająca szybka liczników (wymieniana 2 razy ) Pęknięta deska rozdzielcza wokół poduszki powietrznej pasażera. Wymiana czujnika hamulca. Na uszkodzonym migały światła stop na postoju ale również włączał się ESP. Po wymianie problem minął.
~mondelas
Sedan Facelifting 2.0 DOHC 164KM 121kW
Przejechałem nim 26 tys km, wystąpiła awaria kostki stacyjki tzw. płetwa przez co załatwiłem dwa rozruszniki, gdyż starter w czasie jazdy zapalał rozrusznik.Mechanik szukał usterki w rozruszniku, a nie w kostce.Po wymianie jest OK.
Dziennik kosztów dla Hyundai Sonata IV
7,3
12,9
13,7
~Wojtek84
Sedan Facelifting 2.0 CRDI 150KM 110kW
Po przejechaniu 40k kilometrów, jedyne co się zepsuło to sprzęgło klimatyzacji (500 pln - eksploatacyjne) i teraz wybiły końcówki drążków. Oprócz tego auto choruje na łożyska z przodu - również eksploatacyjnie. Nigdy nie zawiodła.