Lista ocen Hyundai Sonata IV (57) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mike82
Sedan Facelifting 2.0 DOHC 164KM 121kW
Nie mam zastrzeżeń do skrzyni, spisuje się bardzo dobrze. U mnie jest to skrzynia manualna i taka mi odpowiada. Z tego co wiem do tej wersji silnikowej nie ma automatu, dopiero od wersji 2,4 można go nabyć. Zmiana biegów odbywa się płynnie, łatwo, tak jak lubię. Nie ma oporów, nic nie zacina się. Jedynka raczej krótka, na drugim biegu i kolejnych zdecydowanie dłużej auto ciągnie. Wsteczny poprzez podniesienie dźwigienki do góry i ruch drążka w...
~Wojtek84
Sedan Facelifting 2.0 CRDI 150KM 110kW
W moim egzemplarzu biegi wchodzą ciężko, trójka wręcz czasami potrafi zgrzytnąć. Biorąc pod uwagę przebieg auta i brak remontu sprzęgła do tej chwili można to wybaczyć. Na + zasługuje zestrojenie przełożeń. Co prawda przy 6-ciu biegach Vmax około 200km/h nie robi wrażenia, ale pozwala na dynamiczną jazdę w przedziale 0-150 km/h co na autostradach/trasie jest bardziej przydatne.
~Michał
Sedan 3.3 i V6 24V 233KM 171kW
5-cio biegowy automat z sekwencją. Redukuje szybko przy przyspieszaniu, utrzymuje silnik na ekonomicznych obrotach. Nie szarpie przy redukcjach i wskakiwaniu wyższego biegu. Wszystko działa płynnie i przyjemnie Duży komfort i duża wygoda Na razie za świeży samochód, żeby mówić o awaryjności i problemach, jednakże znając Hyundaia, to będzie to bezproblemowa jednostka
~Twój Wróg
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Jak dla mnie za krótka. 6-biegowa w MB C-klasse wydawała mi się dłuższa. Szósty bieg: 120 km/h ponad 2 tyś obrotów. Po co? - pytam. Między 5 i 6 biegiem ok. 0,3 tys.obrotów różnicy...Prędkość maksymalna przez to śmieszna w stosunku do możliwości. Często z czwórki przechodzę na szóstkę. Mimo wszystko małą zaletą ta szóstka jest. Malutką...
~Marcin
Sedan 3.3 i V6 24V 233KM 171kW
Klasyczny automat. Trochę wolny ale nie przeszkadza to nawet przy dynamicznej jeździe. Olej co 50 tys. I działa b.dobrze. po 324000 padło sprzęgło hydrokinetyczne. Po regeneracji śmiga dalej. Niestety koszt 2500 ale od nowości było jedno.
~ReminiO
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
skrzynia kiepsko zestopniowana z silnikiem. auto potrafi zgasnąc na dwójce przy wolnej jezdzie (np. dojezdzanie do skrzyzowania, bez zatrzymywania). Trzeba sie nauczyc nowych nawykow np. wrzucanie jedynki przy toczacym sie samochodzie.
~Paweł
Sedan Facelifting 3.3 V6 DOHC 250KM 184kW
Uczciwie powinienem odjąć dwie gwiazdki za dynamikę zmiany biegów, ale wrażenie robi to jak jest zestrojona. Przy prędkości 160km/h silnik ma ok. 3000obr. Przypominam, że biegów jest tylko 5!
~Andrzej
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Manualna skrzynia biegów nie sprawiała żadnych problemów, mały minus na przełożenie 6-ego biegu przy 100 km/h obrotomierz wskazywał ok 1900rpm. Moim zdaniem przełożenie powinno być dłuższe
~Artur
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Jak na 6-biegową słaba (w porównaniu z np.taką samą MB C-klasy) - strasznie krótkie przełożenia, szósty bieg o wiele za wcześnie się zaczyna. W porównaniu do pięciobiegowych jest znacznie lepsza.

Usterki Hyundai Sonata IV

Hyundai Sonata IV – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Jarek
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Biegi zawsze trafiają tam gdzie powinny, ale nie jest to precyzyjne. Przy nowym samochodzie wbicie biegu 6 odbywa się przy użyciu większej siły co jest raczej męczące dla faceta a co dopiero dla kobiety.