Lista ocen Hyundai Sonata IV Sedan (41) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~andrew
Sedan 3.3 i 250KM 184kW
Klima jeszcze nie wiem jak działa,ale ogrzewanie słabe,może to wina termostatu bo wskazowka temp jest ponizej połowy zakresu,jeszcze tego nie sprawdziłem,słaby nadmuch powietrza nawet na najwyższej prędkosci /moze filtr kab. do wymiany?/,co chwilę trzeba włączać odparowanie przedniej szyby,ale szybko pomaga
~Jarek
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Wymiana pompy klimatyzacji przy 80000 poza tym pokrętło od nastawienia temperatury znajduje się w tak pechowym miejscu że potrafiłem je uszkodzić wsiadając do auta kolanem ( wpadło do środka ) Poza tym wyświetlacz temperatury padł ale auto jeszcze było na gwarancji.
~Krzyś
Sedan 3.3 i V6 24V 233KM 171kW
Klimatronic działa bez zarzutu, ale jest jednostrefowy. Czasami sprawia mi trochę kłopotów stąd surowsza ocena. Temperatura się zawieszała np.na 20 st - ale w trybie manualnym oczywiście pracowała dalej.( nie wiem co zawodzi bo do dzisiaj nie umieli w serwisie usunąć usterki)
~rova
Sedan 3.3 i V6 24V 233KM 171kW
brakuje regulacji prędkości nawiewów poszczególnych kanałów! Można regulować tylko prędkością dmuchawy lub przestawiając kierunki wylotów.Zmusza to do częstych manipulacji w trakcie jazdy.Po wlączeniu samochodu w chłodne dni zaparowuje na kilka sekund przednia szyba !
~Jarek
Sedan 3.3 i V6 24V 233KM 171kW
Kolejna pozytywna cecha tego auta. Latem w trasie nie trzeba włączać klimatyzacji (sam nawiew wystarczy). Jesienią i zimą odparowanie szyb zajmuje dosłownie chwilę. Nawiewy nawet na wysokich obrotach są ciche w porównaniu z autami innych marek.
~Michał
Sedan 3.3 i V6 24V 233KM 171kW
Klimatronik z systemem jakości powietrza. I tyle za cały opis. Znakomicie i błyskawicznie wychładza kabinę do zadanej temperatury. Grzania jeszcze nie sprawdzałem, ale nie spodziewam się innej oceny. Wentylacja nawet na wysokich obrotach działą cicho.
~Sonata Owner
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Bez problemu zarówno latem jak i zimą. Szybko schładza w upalne dni. W zimie szybko odparowuje szyby i nagrzewa wnętrze. Podczas dotychczasowej eksploatacji nie maiłem żadnych problemów z wentylacją i ogrzewaniem.
~jeździec-codzienny
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Bardzo wydajna klimatyzacja i ogrzewanie, nie ma się do czego przyczepić. Byłem ostatnio w serwisie klimatyzacji i auto zebrało same pochwały - mniej niż 10% ubytków czynnika chłodzącego, układ całkowicie sprawny.
~AtleticoMadryt
Sedan 2.4 i 16V 161KM 118kW
brak uwag , doskonale grzeje w zimie bardzo szybko i świetnie chłodzi w lecie, przy deszczowej pogodzie brak efektu parowania wszystkich szyb wentylator radzi sobie z tym w kilka sekund...
~andrzejkonarski@akon.pl
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
przy ustawieniu automatycznym nie jest kontolowana ilosc dwutlenku wegla w kabinie. W efekcie przy dluzszej jezdzie pojawia sie uczycie sennosci. Trzeba wlaczyc recznie bardziej intensywna wentylacje!
Hyundai Sonata IV Sedan