Lista ocen Hyundai Sonata IV Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW 2005-2007 (21) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jeździec-codzienny
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Jeżdżę prawie wyłącznie w tracie i spalanie mam równiutko 6 litrów ON/100 km. Mam 1000 km na liczniku, zapala się rezerwa i tankuję 60 litrów. Przy dużych prędkościach wzrasta do 7,5, po mieście nigdy całego baku nie przejechałem. Części nie są drogie, filtry bardzo tanie. Orientowałem się na wszelki wypadek w kosztach dużych napraw - są w normie, wymiana koła dwumasowego ze sprzęgłem ok. 3 tysiące zł z robocizną i to w ASO. Zresztą ASO nie...
~Andrzej
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Ceny części są niskie i na dodatek nie trzeba ich często wymieniać. Mój egzemplarz jest po chip tuningu i spalanie z predkości autostradowej (140km/h) spadło z 7.0 do 6.7 A reasumując Najniższe spalanie w trasie to 4.7 bardzo oszczędna jazda na odcinku ponad 200km Normalna jazda w trasie 5.2-5.8 Autostrada 140 to 6.7 Trasa Polska- Holandia przeważnie 160-180 wychodziło w granicach 7.4-7.6 Oczywiście nie jednokrotnie trzeba było zwalniać...
~Sonata Owner
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Spalanie jak na masę samochodu i osiągi bardzo rozsądne 7-8 l w cyklu mieszanym. Koszty utrzymania poza paliwem związane były z wymianą filtrów, płynów, klocków, tarcz itp., czyli zwykła eksploatacja. Części bez problemu dostępne, sporo z nich pasuje z innych modeli ze stajni Hyundai i KIA (np. Ceed) i to w przystępnych cenach. Pasjonaci programów w stylu "kup i zrób" sporo rzeczy wymienią sami, np tarcze i klocki hamulcowe. Brak...
~andrzejkonarski@akon.pl
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Po 37,5 tys. km (okres analizy obejmuje -od daty kupna nowego auta - 480 dni) srednie zuzycie oleju napedowego wynosi 7,4 l/100km. Koszt przejechania 100km, biorac pod uwage wszystkie wydatki zwiazane z eksploatacja, wynosi 30,50 zl. Nie ma zamiennikow filtrow. Trzeba kupowac w serwisie Hyundaia bardzo drogie. Jeszcze sie nic nie zepsulo, wiec nie wiem jaki jest koszt czesci zamiennych.
~kamro
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Pali mi na trasie 7,5 na 100 - należy pamiętać ze to automat który wazy ponad 1,5 tony. w miescie 10 litrów. Ceny w porównaniu z toyota sa smiesne - wymieniłem rozrząd za 500 zł z robocizną. filtry oryginalne po 40 zł. Jestem po przejechaniu trasy 2500 km, auto kupiłem z tempomatem i powiem szczerze że jestem pod wrażeniem komfortu wyszedłem z auta wypoczęty!!!
~andrzejkonarski@akon.pl
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
po przejechaniu 87 tys. km srednie zuzycie oleju napedowego 7,2 l/100km. Tankuje glownie na Statoil, zwykly diesel. Przy tankowaniu na stacjach \"tanich\" zuzycie ropy wzrasta o 1 l/100km i wiecej, a silnik jest mulowaty. Jadac spacerowo mozna zmiescic sie w 5 l/100. Jadac ze stala predkoscia okolo 200 km/godz (na autostradzie niemieckiej) tylko 10 l/100km
~Marek C.
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
jeżdżę praktycznie tylko w trasie, głównie kraków-paryż. zużycie przy prędkości 130 oscyluje w granicy 5,5 na tempomacie. ścigając się z kolegą który ma bmw 520d na trasie 300km gdzie prędkość nawet przekraczała 220 spalanie wyniosło około 9 litrów (bmw spaliło ponad 10). a trzeba też dodać iż sonata jest szybsza!!!
~Artur
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Niektórych części nie mają w Polsce. Musiałem kupić 4 wężyki od chłodzenia, to w kraju praktycznie tego nie było. Standardowe części w cenie jak u konkurencji, więc nie ma tragedii, oby ci nie poszło nic z kategorii "nigdy się nie psuje".
~josephd@gazeta.pl
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Na trasie prz 90km/h pali poniżej 6 litrów , w mieście wychodzi więcej ( w zasadzie należy zapytać ile na godzinę a nie na 100km ). Srednie zużycie 9,5 litra. Nie jest to rewelacja ale na auto ważące 1,7 tony i z automatyczną skrzynią biegów chyba normalne.
~szyszeq
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Auto ma swoje lata, więc wiadomo że pewne elementy będą wymagały wymiany. Całe szczęście elementy eksploatacyjne są w normalnych cenach i nie ma problemu z ich dostaniem.
Hyundai Sonata IV Sedan