Lista ocen Hyundai Sonata IV Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW 2005-2007 (21) - Silnik

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Niestety 140 koni na samochód warzący 1600km to zbyt mało, dlatego zdecydowałem się na chip tunning przy czym na hamowni wyszło 170km. ok 9s. do setki to już bardzo dobry wynik. Kulturę pracy oraz elastyczność oceniam Bardzo dobrze Trwałość i niezawodność oceniam Celująco, nie miałem tym silnikiem oraz z osprzętem żadnych problemów. (230tys km) Spalanie oceniam dobrze. Nie wyróźnia się wsród innych samochodów
~Twój Wróg
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Mogłaby mieć z 30 koni więcej. Ciężkie to bydlę, ale mimo to przyspiesza jak się turbina rozkręci. Uwaga na mechaników-fuszerów. Gość w garażu na Ursusie tak mi wymienił rozrząd, że uszczelkę pod głowicą musiałem wymieniać. Więcej, facetowi płacisz za usługę, której nie zrobił (planowanie głowicy). Sam jestem jednak sobie winien. Chciałem dać znajomemu, znajomego znajomego zarobić. No i dałem...po naprawie śmiga bez zarzutów.
~Sonata Owner
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Silnik wystarcza do sprawnego poruszania. Bezproblemowe wyprzedzanie. Spalanie ok, nawet przy ciężkiej nodze średnia nie przekracza 8 l/100 km. Na niemieckich autostradach... :) można jechać nawet ponad 200 km/h. Silnik, mimo że diese,l praktycznie nie słyszalny wewnątrz kabiny.
~Robi
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
140 koni mechanicznych i 305 Nm nie do końca wystarcza do rozpędzania tego auta (1666 kg masy). Mógłby mieć nieco większe parametry. Przy spokojnej jeździe daje radę i ma dość ograniczony apetyt na paliwo. Wyścig z pod świateł raczej przegrasz.
~andrzejkonarski@akon.pl
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
uzupelnienie mojej opinii z 26.12.208. Nadal sie dziwie, ze auto jedzie bo silnika nie czuje! Co jakis czas ze zdziwieniem stwierdzam, ze jednak jest! Funkcjonuje bardzo elastycznie. Zadnych awarii. Olej silnikowy zmieniany co 15 tys. Dolewek nie ma.
~kamro
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Auto kupiłem w automacie - jest to stara niezniszczalna skrzynia mitsubishi, co prawda tylko 4 biegowa ale za to nie do zajechania. Auto ma 140 km i nie jest sprinterem ale kiedy trzeba wyprzedzać na trasie to problemów nie ma.
~Artur
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
2.0 CRDI trochę za słaby do agresywnego wyprzedzania. Galant V6 rwał asfalt przy tym. Jednak pamiętam, że to diesel. Jak na ten rodzaj silnika dynamika ok. Spalanie jak na wagę autka jest super.
~Krzysiek 69
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Silnik bardzo udany elastyczny ekonomiczny jeśli chodzi o spalanie wersja z filtrem cząstek stałych nie koniecznie auto do miasta ale w podróże polecam ale jak na diesla bardzo dynamiczny
~andrzejkonarski@akon.pl
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
powiem zartem - w tym aucie silnika sie nie czuje. On jest i nie zwraca na siebie uwagi kierowcy. Kiedy trzeba ma dobre przyspieszenia, kiedy jedzie sie spokojnie, potrafi palic 5 l/100km.
Dziennik kosztów dla Hyundai Sonata IV Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
7,3
~josephd@gazeta.pl
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Silnik diesla 140 KM jest dobry , jeśli dołoży mu się chipa moc wzrasta nawet do 168 km i wtedy dopiero się zrywa, bardzo cihca praca ( prz 160 km/h silnik ma 3000 obrotów )
Hyundai Sonata IV Sedan