Lista ocen Hyundai Sonata IV Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW 2005-2007 (21) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Jeżeli ktoś chce komfortowy samochód to będzie z tego zawieszenia zadowolony. Dobrze wybiera nierówności. Komfort oceniam Bardzo dobrze Koszty też oceniam Bardzo dobrze, zawieszenie jest bardzo trwałe oraz ceny części są przystępne. Po przebiegu 200tys wymieniłem tylko dwie tuleje wahacza tylnego oraz amortyzatory. Moja Sonata nie raz jechała z maksymalnym obciążeniem. Właściwości jezdne oceniam tylko na dobrze.
~Twój Wróg
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Dobrze skręca jak na taką krowę. Fajnie się tym wbrew pozorom parkuje. Nawet w Wawie. Przy Galancie starszym o dekadę, zawieszenie jest dla mnie gorsze.Za miękkie. Z drugiej strony to jest kanapowóz. Za ostro w zakręty bym nią nie wchodził. Wszak to koreańska baronówna. Jak ktoś lubi przy nierównościach płynąć jak na resorach, to coś dla siebie w niej znajdzie.
~andrzejkonarski@akon.pl
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
bez zastrzezen. Opony letnie maja bieznik o glebokosci 8 mm i zimowe takze, a lacznie przejechaly te 87 tys. Eksploatacja glownie po autostradach Europy i glownych polskich drogach. Swietnie zachowuje sie w jezdzie po zasniezonej autostradzie jak i w silnym opadzie deszczu. Idealna praca abs i esp
~Sonata Owner
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Zawieszenie dobrze dobrane do masy samochodu. Sztywne ale wygodne. Jedyna wada albo bardziej cecha, ze jest nieco głośne przy większych nierównościach. Co ok. półtorej roku wymieniałem końcówki drążków kierowniczych (polskie drogi robią swoje).
~Artur
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Miękkie zawieszenie. Do sportu się nie nadaje, do amerykańskiego bujania się jak najbardziej. Tyłek nie wpada w podłogę na hopkach ;) Jeżdżę niecały rok. Nie wymieniałem jeszcze nic, kupy się trzyma dobrze (2 przeglądy zrobiłem w tym czasie)
~jeździec-codzienny
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Nie mam żadnych zastrzeżeń. Zawieszenie dobrze tłumi nierówności, auto płynie po jezdni. Żadnej pod- czy nadsterowności. Na zakrętach może lekko wynieść, ale przy dużych prędkościach, dzięki temu przypomina, że trzeba zwolnić.
~Marek C.
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
po pierwsze komfort czyli miękka charakterystyka resorowania. przy przebiegu 160 tyś km zainwestowałem w nowe sprężyny i amortyzatory tuningowe. teraz jest rewelacja w połączeniu z kołami 18 cali wygląda i jeździ rewelacyjnie
~Looted
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Auto prowadzi się przyjemnie, chociaż zdecydowanie nie nadaje się do dynamicznej jazdy. Jeśli ktoś lubi jeździć spokojnie i płynnie, auto dobrze się prowadzi i jest komfortowe dla pasażerów.
~Krzysiek 69
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Stabilny wytrzymały jak na Polskie drogi dobrze się prowadzi oraz trzyma drogi jak na razie bez awarii może trochę twarde zawieszenie ale to powoduje lepsze prowadzenie się na drodze auta

Usterki Hyundai Sonata IV

Hyundai Sonata IV – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Jarek
Sedan 2.0 CRDI 140KM 103kW
Jest niezbyt precyzyjny wręcz gumowy, po 150000 wymieniłem tylko jeden przegub. Auto jeździ nieźle ale jest zbyt twarde jak na polskie dziury.
Hyundai Sonata IV Sedan